VFD-L Frenleme Fonksiyonu

Kullanıcı avatarı
MDemir
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

VFD-L Frenleme Fonksiyonu

Mesaj gönderen MDemir »

VFD-L serisi motor sürücüsünün frenleme direnci için bağlantı noktaları olmamasına rağmen ayarlarında 8. Grup altında frenleme ile ilgili fonksiyonlar yer almakta.Bu modelin frenleme özelliği var mı yok mu anlayamadım.

Teşekkürler
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Re: VFD-L Frenleme Fonksiyonu

Mesaj gönderen Turhan »

Merhaba,

VFD-L serisi sürücülere harici frenleme direnci bağlanamamaktadır. Parametre ayarlarında gördüğünüz DC Frenleme tanımı ise Elektriksel DC frenleme prosedürüdür. Yani sürücünün kalkış yada duruş ensasında motor sargılarına DC akım uygulayarak motor milini belirli bir tork değerinde ve belirli bir zaman süresinde sabit tutma işlemidir.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
erkany
İletişim:

Mesaj gönderen erkany »

Merhaba,

Bende asansör mantığında sürekli yukarı, aşağı çalışma yapan bir sistemde VFD-EL serisi 1,5kw sürücü kullandım. Yukarı çıkarken sorun yok yalnız aşağı inerken özellikle yükte olduğu için çok fazla salınım yapıyor. Hızlanma ve yavaşlama zamanlarını çok titreme yapmayacak şekilde olabildiğince azalttım. 7.02 Parametresini 4.0 olarak yükselttim değişme olmadı. Bu işlemi dahili DC frenleme kullanarak azaltabilir miyim? Birde Uygulanan dc gerilim uzun dönemde motora bir zarar verir mi?
Kullanıcı avatarı
Ciseotomasyon
İletişim:

Mesaj gönderen Ciseotomasyon »

Automation
Kullanıcı avatarı
erkany
İletişim:

Mesaj gönderen erkany »

Parametre numaraları farklı olsa da mantık aynı sanırım.
Teşekkür ederim, denemelerini yapacağım.

“AC Motor Sürücü Forum” sayfasına dön