Tork kontrol ile sarım gerginliği

Kullanıcı avatarı
SrhnAsln
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

Re: Tork kontrol ile sarım gerginliği

Mesaj gönderen SrhnAsln »

Merhaba;
İki açıcı ve bir sarıcının olduğu bir projem mevcut. Açıcılardan birinden çıkan ürün (max 3 santim genişliğinde ve 0,2mm kalınlığında sac) dişlilerin arasından geçerek tırtıklı hale getiriliyor. sarıcıya gelen iki malzemede beraber üst üste sarılıyor(ilk uçları kaynak yapılıp sarım yapılacak yere sabitleniyor)
Yapacağım uygulamada tamamen delta ürünlerini kullanmak istiyorum. Açıcılar hız kontrollü , sarıcı ise tork kontrolü ile çalışması durumunda sarım gerginliği düzgün ayarlanacaktır diye düşünmekteyim.
PLC Tarafında ISPsoft kullanıyorum.
Tork kontrolünü yapmak için driver verilerini okuyup ISPsoft üzerinden hesaplama ile hız referans değerlerini mi değiştirmek daha net sonuçlar verir yoksa driver parametrelerinde direk tork kontrolü aktif ederek kullanmak mı daha net sonuçlar verir ?
eğer bir tensionmeter kullanma şansım olsaydı ölçtüğüm değere göre kontrol yapmak çok daha mantıklı olurdu fakat sadece driver tork değerlerini kullanarak yapmak durumundayım .(maliyet sebebiyle)
Ayrıca delta marka sürücülerde tork kontrol parametrelerini pdfte bulamadım. sadece actuel tork ve tork alarmlarını görebildim.
Motorlarım 3kw olacak . Uygun sürücü tavsiyeleriniz neler olabilir.
bilgi paylaşımlarınız ve destekleriniz için şimdiden teşekkür ederim.
Kullanıcı avatarı
hasandan
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

Re: Tork kontrol ile sarım gerginliği

Mesaj gönderen hasandan »

Sensörsüz tork modu deneyin

“AC Motor Sürücü Forum” sayfasına dön