ASDA B2 servo

Kullanıcı avatarı
suatmutlu
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

ASDA B2 servo

Mesaj gönderen suatmutlu »

İyi çalışmalar
Bazı sorularım olacaktı Harici pozisyonlamada kullanacağım
1.Limit sw olmadan kullanmak istiyorum parametre ayarını nasıl yapmam gerekiyor
2.SS2 plc kullanıyorum max 10khz puls çıkış frekansı var hızı yetersiz gelirse sürücü üzerinden arttırma yapabilir miyim ? (hangi parametre )
3.CN1 connektöru 11. ve 35. pinine +24v mu vermem gerekiyor
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Re: ASDA B2 servo

Mesaj gönderen Turhan »

Merhaba,

1. Varsayılan ayarlarda limit swichler ve acil stop girişi N.C oalrak tanımlı gelir eğer bu girişleri kullanamaycaksanız P2-15, P2-16 ve P2-17 parametrelerini 0000 veya 0100 girmeniz yeterli olacaktır.

2. DVP-SS2 serisi PLC belirtiğiniz gibi 10kHz pulse çıkış frekansına sahiptir ve varsayılan ayarlarda sürücü 100.000 pulse sinaylinde 1 tam tur dönmektedir bu çözünürlük değeri değiştirilebilir. Servo Sürücülerde Elektronik Dişli Oranı ile Devir ve Çözünürlük Hesabı başlığı çözünürlüğü ayarlamanız konusunda size yardımcı olacaktır.

3. CN1 konnektöründe 11. ve 35. pinlere +24VDC uygulamanız durumunda dijital girişler ve pulse girişlerini NPN tetikleyebilirsiniz.

ASDA-B2 Harici Pozisyonlama dokümanını mutlaka inceleyiniz.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
suatmutlu
İletişim:

Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler
Ayrıca örneğin motoru 10.000 puls ile sürüyorum elektrik kesintisi veya a.stop gibi durumlarda motor kaldığı yerden devam edebilir mi ?
yani hafızaya anlık konumunu aldırabilir miyim yoksa sensör kullanarak başlangıç noktası mı belirlemeliyim
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

Merhaba,

Bu gibi durumlarda Absolute encoderli bir motor tercih etmeniz gerekirdi. Bu encodere sahip motorlar enerji kesintisi sonrasında bile motor pozisyon değerini güncelleyebilmektedir. ASDA-B2 ve DVP-SS2 serisine ait bir konfigürasyon için enerji kesintisi veya acil stop uyarısı sonrasınd başlangıç home işlemi yapmanız gerekecektir.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
suatmutlu
İletişim:

Anladım peki limit sw olmadan home işlemi yapabilir miyim ?
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

Referans home sensörüne göre home işlemi yapabilirsiniz.
DELTA Electronics Turkey

“Servo Forum” sayfasına dön