C2000

Kullanıcı avatarı
kara_alper
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

C2000

Mesaj gönderen kara_alper »

selamlar

C2000 ile yaptığım bir uygulamada sürücü redüktörlü bir motoru kontrol ediyor .. zincirle bağlı bir itme mekanizmasını tahrik ediyor.. bazan ittiğimiz parca bir yere takılıp zincirin kopmasına sebep oluyor.itme işinin son noktasına yakın hızı 12-15hz e kadar düşürdüğüm için tork modunda sürüyorum motoru.

Hangi parametreleri nasıl ayarlamalıyım ki .. örneğin normal çalışmasında 4,5 amper çekiyor 4.7 olduğunda akım , motoru aşırı akımdan durdurayım ..

Saygılarımla
Alper KARA
Kullanıcı avatarı
bayram.caliskan
İletişim:

Re: C2000

Mesaj gönderen bayram.caliskan »

ben tork modunda hiç çalışmadım ama akım izleyecekseniz c2000 içindeki dahili plc'ye yazacağınız program ile akımın yükselmesine göre çıkış kesme işlemi yapabilirsiniz diye düşünüyorum
Bayram Çalışkan
Endüstriyel Otomasyon Teknikeri
Besta Makina Sanayii ve Ticaret Anonim Şirketi
Kullanıcı avatarı
kara_alper
İletişim:

örnek programlar varmı acaba bunun ile alakalı.
Kullanıcı avatarı
kara_alper
İletişim:

kara_alper yazdı: 28 Haz 2020, 15:23 örnek programlar varmı acaba bunun ile alakalı.
Sanırım 2-33 parametresi ile bunu yapabileceğim ..
-
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

Merhaba,

Sürücüyü tork modunda kullanıyorsanız tork komut kaynağının set değerini düşürmeniz en makul yol olacaktır. Sürücü akım değerine göre de koruma fonksiyonu istiyorsanız Over Tork 1 (OT1) fonksiyonunu kullanmayı deneyebilirsiniz.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
kara_alper
İletişim:

Turhan yazdı: 28 Haz 2020, 23:33 Merhaba,

Sürücüyü tork modunda kullanıyorsanız tork komut kaynağının set değerini düşürmeniz en makul yol olacaktır. Sürücü akım değerine göre de koruma fonksiyonu istiyorsanız Over Tork 1 (OT1) fonksiyonunu kullanmayı deneyebilirsiniz.
Teşekkürler Turhan bey

“AC Motor Sürücü Forum” sayfasına dön