DPOS komutu hakkında

Kullanıcı avatarı
vlkndrms
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

DPOS komutu hakkında

Mesaj gönderen vlkndrms »

C2000 sürücümü şu anda kendi içindeki PLC'yi programlayarak sürüyorum. Manuel kontrolde Hız modunda FREQ komutu ile hızını ayarlayabiliyorum. Fakat pozisyon modunda DPOS komutu ile sürdüğümde yaklaşık 10HZ lik bir hız ile belirttiğim konuma gidiyor. Bu hızı değiştirmek istiyorum ama komutun örnek programında herhangi bir hız ayarından bahsedilmemiş. İşin özü DPOS komutu hangi parametreyi veya PLC Datasını hız referansı olarak baz alıyor? Şimdiden teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Re: DPOS komutu hakkında

Mesaj gönderen Turhan »

Merhaba,

Sürücü speed modda iken hız referansı FREQ komutu ile Sürücü pozisyon modunda ise pozisyon komutunu DPOS komutu ile Hız referansını ise 11-43 Point- to-point position control maximum ferquency parametresinden almaktadır.
DPOS komutunun basit bir kullanım örneğide aşağıdaki gibidir.

Bu parametre değerini sürücü PLC programından WPR komutu ile veri yazabilirsiniz.

.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
vlkndrms
İletişim:

Mesaj gönderen vlkndrms »

Teşekkürler Turhan Bey. Problemim çözüldü fakat başka bir sorum olacak. DPOS komutu ile sürerken ileri, geri limit switchleri ayarlamak istiyorum. Limit switchi şartlarına göre M1044(Stop Aktif) bitini aktif ederek sürücüyü durdurdum fakat switchi bıraktığım zaman motor tekrar hızlı bir start alıyor tabiri caizse hoplamaya başlıyor ve PG1 pulse hatasına geçiyor. Anladığım kadarıyla ben motoru durdursam da arka planda sürme işlemi pulse'leri birikmeye devam ediyor. DPOS komutunu tam anlamıyla kesmenin bir yolu var mıdır.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

PLC programında DPOS komutu aktif iken M1044: Pause (On) / release pause (Off) bit adresi ile kesme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.

“AC Motor Sürücü Forum” sayfasına dön