Asda A2 CanOpen Terminal Direnci

Kullanıcı avatarı
firatc01
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

Asda A2 CanOpen Terminal Direnci

Mesaj gönderen firatc01 »

AS228p model PLC'ye 5 adet farklı güçlerde motor sürücüler bağlı olacak şekilde iki sistem var. Bu sistemlerden çalışan olanda Canopen hattının PLC kısmında 120ohm luk uçlar kısadevre edilmemiş ama boş bir rj45 soketi takılı yani bu sanıyorum TAP-TR01. Görselleri de uyuyor. İkinci kurulan sistemde ben CanOpen hattın başındaki yani PLC kısınındaki 120ohm uçlarını kısadevre ettim. Ama bu sistemde de son motor sürücünün boş rj45 soketine takabileceğim bir TAP-TR01 yok. Ama çalışan sistemde de hattın sonunda 120ohm var. Acaba hattın bir ucunda 120ohm terminal direnci olması sorun yaratır mı? Teorik olarak yaratması gerekiyor ama çalışan sistem nasıl çalışıyor onu anlamadım. Sorun olur derseniz ben bir ethernet kablosunu kessem 1-2 soketlerine 120ohm direnç lehimlesem aynı işi görür mü acaba?
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

Re: Asda A2 CanOpen Terminal Direnci

Mesaj gönderen Turhan »

CANopen haberleşmede hat başında ve hat sonunda 120ohm sonlandırma direnci olmalıdır. AS200 PLC'nin CANopen klemensindeki 120ohm resistor uçlarını kısadevre ettiğinizde hatbaşı direncini aktif etmiş olursunuz. Hat sonu direnci içinde hattın sonunda boşta kalan CAN portu için TAP-TR01 sonlandırma direnci kullanabileceğiniz gibi RJ45 konnektörünün 1. ve 2. pinlerine 120Ohm sonlandırma direnci bağlayarakda kullanabilirsiniz.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.

“AC Motor Sürücü Forum” sayfasına dön