ASD A2 SERVO SIKINTISI

Kullanıcı avatarı
MİLASU
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

ASD A2 SERVO SIKINTISI

Mesaj gönderen MİLASU »

ASD A2 SERVO SÜRÜCÜ
AC SERVO MOTOR MODEL:ECMA-C10604RS 3000R/MİN KW0.4
SA2 PLC
HARİCİ PLYS KOMUTU İLE SÜRÜYORUM SIKINTISI !!!
P1 44 PARAMETRESİNİ 12.800
P1 45 PARAMETRESİ 10
OTO TUNİG YAPTIGIM HALDE!!
1000 PULS GÖNDERDİĞİM DE PLC TARAFINDAN MOTOR TAM 1 TUR ATIYOR HİÇ ŞAŞMADAN !
FAKAT 500 PULS GÖNDERDİĞİM DE MOTOR YARIM TUR ATMIYOR ETİKET KESTİRİYORUM BİR UZUN BİR KISA KESİYOR İKİ ETİKET KESTİRDİĞİM DE 1000 PULS GÖNDERDİĞİM DE, KESİLMİŞ ETİKET ÖLCÜSÜNDE OLUYOR LÜTFEN ÇÖZÜME ULAŞTIRIN BENİ !
Kullanıcı avatarı
Uğur
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Re: ASD A2 SERVO SIKINTISI

Mesaj gönderen Uğur »

Bu durumun tespiti için öncelikle servo sürücünün ya displayinden yada asdasoft üzerinden aktuel pozisyonunu Feedback FUU değerini not alın ardından 1000 yada 500 pals gönderip bu değeri not aldığınız değer ile farkını alıp yorumlayın. Bir diğer parametrede yine Comman PUU değeridir bu da sizin servoya gönderiğiniz pals değerini verir. Bu değerde gönderdiğiniz pals miktarı kadar artıyormu onu gözlemleyin.
Uğur Birdal - Technical Support Team Manager - DELTA Electronics Turkiye

Bildirimler İçin Whatsapp Kanalımıza Katılın
Whatsapp Kanal

https://www.linkedin.com/in/ugurbirdal
Kullanıcı avatarı
MİLASU
İletişim:

Mesaj gönderen MİLASU »

Uğur yazdı: 28 Ara 2020, 09:32 Bu durumun tespiti için öncelikle servo sürücünün ya displayinden yada asdasoft üzerinden aktuel pozisyonunu Feedback FUU değerini not alın ardından 1000 yada 500 pals gönderip bu değeri not aldığınız değer ile farkını alıp yorumlayın. Bir diğer parametrede yine Comman PUU değeridir bu da sizin servoya gönderiğiniz pals değerini verir. Bu değerde gönderdiğiniz pals miktarı kadar artıyormu onu gözlemleyin.
UĞUR BEY
sürücünün enerjisini kesip tekrar açtığım da sürücünün displayinde 0 oldugunu görüyorum.
1000 puls gönderdiğim de 1000 değerini görüyoruz 500 puls göndegimde 1500 oluyor fakat + 500 puls tekrar gönderdiğim de etiket ölcüsü değişiyor sürücünün displayinde 2000 degerini görüyoruz.
SA2 plc de M1029 y0 puls degeri tamamlandı bilgisini alıp 10 sn beklettikten sonra tekrar 500 pulss gönderiyorum ama etiket ölcüsü biri kısa biri uzun kesiyor.
Eğer mekanik sıkıntım olsa 1000 puls de neden ölçü kaçmıyor diye düşünüyorum ?
Kullanıcı avatarı
Uğur
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen Uğur »

Motoru mekanikten çıkarın miline işaret koyun ve ard arda 20 kere 500 git komutu verin sonuçta servo işaret koyduğunuz yerde mi değil mi? Servo verilen komutu işleyemez ise hataya geçer bu duruma çok ihtimal vermiyorum ama dediğim testi yaptığınızda kayma varsa tamir servisine iletin. Ama yine bağlantı kaplinlerini kontrol edin mekanik kaçırma olmasın birde komuta verdiğini rampaları ölçülü girin hareket bütünlüğünü etkileyecek büyüklükte olmasın.

Whatsapp Kanal

Kullanıcı avatarı
MİLASU
İletişim:

Mesaj gönderen MİLASU »

Uğur yazdı: 28 Ara 2020, 11:16 Motoru mekanikten çıkarın miline işaret koyun ve ard arda 20 kere 500 git komutu verin sonuçta servo işaret koyduğunuz yerde mi değil mi? Servo verilen komutu işleyemez ise hataya geçer bu duruma çok ihtimal vermiyorum ama dediğim testi yaptığınızda kayma varsa tamir servisine iletin. Ama yine bağlantı kaplinlerini kontrol edin mekanik kaçırma olmasın birde komuta verdiğini rampaları ölçülü girin hareket bütünlüğünü etkileyecek büyüklükte olmasın.

mekanik sıkıntım yok motor kaplini kullanmıyorum motor mili kamı ile silindire bağlı tek yöne dönüyor
1000 puls de tam 1 tur atıyor şaşma yok ara puls ler de sıkıntı oluyor fotografta belirtttim.
500 puls yarım tur değil aşşagısı veya yukarısı
plys komutu kullanıyorum yavaşlama hızlanma durumu yok sürücü fabrika ayarların daki gibi durma ve yavaşlama değerleri
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
Kullanıcı avatarı
Uğur
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen Uğur »

Burada motor direk milden silindiri hareket ettirmiyorsa arada kam hareketi lineer yol vermiyor olabilirmi? Bunu anlamanın en kolay yol motoru yerinden söküp milden takip etmektir.

Whatsapp Kanal

“AC Motor Sürücü Forum” sayfasına dön