VFD EL HMI HABERLEŞME SORUNU

Kullanıcı avatarı
Kas-Bur
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

VFD EL HMI HABERLEŞME SORUNU

Mesaj gönderen Kas-Bur »

Merhaba ;
Dop panel ile rs485 üzerinden 2 adet sürücü ile haberleşmek istiyorum.Şuanda sistemde plc ile rs485 üzerinden hali hazırda haberleşiyorum aynı şekilde plc nin rs485 klemensine vfd sürücünün aşağıdaki rj45 baglantılarına bakarak kablo yapıp paralel baglıyorum.
HANERLESME AYAR.PNG
Diğer resimdeki gibi hız vermek için 2001 adrsine yazmaya çalışıyorum fakat haberleşme hatası alıyorum.
hmi_arayüz.PNG
hmi haberleşme ayarlarım resimdeki gibi.Sürücüme 2 id sini verdim.sürücünün haberleşme ayalarını da panel gibi yaptım.Nereye kontrol etmeliyim ?
hmi ahberlesme.PNG
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Re: VFD EL HMI HABERLEŞME SORUNU

Mesaj gönderen Turhan »

Merhaba,

Sürücü'nün 02-00, 02-01, 09-00, 09-01, 09-04 parametre değerleri nedir? Eğer HMI bir hata kodu üretiyor ise tam hata mesajı nedir?
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
Kas-Bur
İletişim:

Mesaj gönderen Kas-Bur »

02-00=3
02-01=1 ( terminalden çalıştırıyorum)
09-00=2
09-01=1
09-04=1
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

Sürücü haberleşme ayarlarınız doğru. Eğer sürücü dijital girişlerinizden sabit bir hız ataması yapmıyorsanız (DI sabit frekans seçimleri'nin önceliği vardır) sürücüye frekans değeri yazabiliyor olmalısınız.

Bu esnada PLC tarafından herhangi bir haberleşme komutu kullanmadığınıza ve H2001 adresine farklı bir yerden veri yazmadığınıza emin olunuz. Hatta çalışma testi için PLC bağlantısına sökerek HMI üzerinden sadece inverter adreslerine veri yazmayı deneyiniz. Eğer bir donanımsal arıza, yanlış bağlantı vs. var ise bunu bu şekilde tespit edebilirsiniz. Eğer sorun yine devam eder ise HMI tam model kodunuzu ve HMI tarafından üretilen tam hata mesajını bu başlıkta paylaşınız.

Not: Sürücü RS485 pinlerini multimetre DC Voltaj kademesinde ölçtüğünüzde +4.0~4.5VDC aralığında bir değer okuyor olmalısınız. Bu değer -4.0~4.5VDC ise bağlantınız ters yada hiç voltaj okuyamıyorsanız bağlantınız yanlış yada donanım arızası şeklinde yorumlanabilir.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
Kas-Bur
İletişim:

Mesaj gönderen Kas-Bur »

Teşekkürler dediklerinizi sahada deneyip dönüş yapacağım.
Kullanıcı avatarı
Kas-Bur
İletişim:

Mesaj gönderen Kas-Bur »

rj45 soketini yeniledim sorun çözüldü.Fakat adamların rj45 i de haberleşiyordu ben makinayı sökmeden önce.Bu olay garip geldi.

“AC Motor Sürücü Forum” sayfasına dön