Vfd-E ou Aşırı Voltaj Hatası

Kullanıcı avatarı
kerem
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

Vfd-E ou Aşırı Voltaj Hatası

Mesaj gönderen kerem »

Merhabalar, yaklaşık bir sene önce kurmuş olduğum sistemde mekanik veya yazılımsal olarak herhangi bir değişiklik yapmadığım halde son bir kaç aydır "ou aşırı voltaj " hatası almaktayım. Fazları ölçtüğümde hepsi eşit olarak gelmekte.
Sistemi kapattığım an eğer frekans değeri 40-42 veya daha üzerindeyse hatayı alıyorum. Daha düşük frekans değerlerinde kapattığımda ise bir hata almıyorum.
Sistemi ilk kurduğumda her frekans değerinde test etmiştim ve dediğim gibi yaklaşık bir senedir hiç hatasız sistemi kullanıyordum.

Forumda bir arkadaş daha yazmış, bir müşterisine kurduğu sistemde 3-4 ayda bir sürücü değiştiriyorum diye.

Ben son kullanıcı olduğum için elimde başka bir sürücü yok ve test etme şansım olmadı açıkçası. Ama sürücü kaynaklı bir problem gibi duruyor. Tamiri veya başka türlü bir arıza tespit şansım var mı acaba?

sürücü modeli : VFD110E43A
Kullanıcı avatarı
Uğur
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Re: Vfd-E ou Aşırı Voltaj Hatası

Mesaj gönderen Uğur »

OU aşırı voltaj hatası her zaman şebeke kaynaklı olmayabilir. Bunun bir nedeni de regen durumun oluşması yani motor hızlı durma yada yavaşlamaya girdiğinde yük ataletinden dolayı elektrik üretir duruma geçmesi ve sonucunda sürücüye voltaj basmasının sonucudur. Böyle bir durum var ise sürücüye frenleme direnci bağlayarak oluşan enerjinin sönümlendirilmesi gerekir.
Uğur Birdal - Technical Support Team Manager - DELTA Electronics Turkiye

Bildirimler İçin Whatsapp Kanalımıza Katılın
Whatsapp Kanal

https://www.linkedin.com/in/ugurbirdal
Kullanıcı avatarı
kerem
İletişim:

Mesaj gönderen kerem »

Belirtmiş olduğum sürücü için delta'nın frenleme direnci mevcut mudur?
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

Aşağıdaki önerilen direnç tablosunu kullanabilirsiniz.

.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.

“AC Motor Sürücü Forum” sayfasına dön