eski nesil vfd-el dop haberleşme sorunu

mernart
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

eski nesil vfd-el dop haberleşme sorunu

Mesaj gönderen mernart »

merhabalar
bir adet dop100 hmi ve 5 adet vfd-el sürücü haberleşme yaptığım uygulamada ekrandan frekans datası yazarak ekrandan hız kontrolü yapıyorum.
4 sürücü yeni nesil olduğu için hmi kapatılıp açılınca frekans datası ekrana geliyor ancak sürücülerden birisi eski nesil çıkma sürücü (vektör kontrolsüz) bu sürücüde data kapatlıp açılınca # halinde kare oluyor.
sorun hakkında yardımcı olur musunuz
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Re: eski nesil vfd-el dop haberleşme sorunu

Mesaj gönderen Turhan »

Merhaba,

Bu işlem için HMI dahili kalıcı hafıza bölgesini kullanabilrisiniz. Örneğin frekans değişimini sayı gir elementi ile gerçekleştiriyorsanız bu elementin yazma adresini $M0 gibi bir adres tanımlamalısınız. Ardından bu elementin işlem sonrası makro komutları ile $M0 adresindeki data değerini MOV komutu ile inverter frekans set adresine yazmalısınız.

HMI dahili kalıcı hafıza bölgesinde sakladığınız son frekans set değerini ise HMI açılış markosu ile ilgili frekans adreslerine MOV etmeniz yeterli olacaktır. HMI açılış/başlangıç makrosu HMI'ın ilk enerjilenmesi ile yalnzıca 1 saykıl çalışacağı için HMI'da çalışılan son frekans değerini bu şekilde kalıcı hale getirebilrisiniz.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
mernart
İletişim:

Mesaj gönderen mernart »

turhan bey:
aynı zamanda haberleştirğim plc nin kalıcı hafızalarına sayfa saykıl makrosu üzerinden değer yazarak yaptım ancak nedenini anlayamadım
neden eski sürümde sıkıntı oluyor yeni sürümlerde olmuyor anlayamadım.
vfd soft üzerinden parametrelerede baktım data formatından kaynaklı diye ancak bir sorun göremedim.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

Sürücü FW sürümlerini 00-06 parametre adresinden kontrol edebilirsiniz. Haberleşme üzerinden sürücüye frekans set değerini H2001 adresi yerine 02.12 Communication Frequency Command adresini kullanmayı deneyebilirmisiniz.

02-12 parametresinin modbus hex adresi H020C'dir
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.

“AC Motor Sürücü Forum” sayfasına dön