asd-a 042 sürücü ve dvp 28sv plc sürme

Kullanıcı avatarı
ibrahimsan
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

asd-a 042 sürücü ve dvp 28sv plc sürme

Mesaj gönderen ibrahimsan »

merhabalar ben asd-a042LA sürücü ile dvp28sv plc ve ASMT04L25 motor var harici pozisyonlama olarak kullanmak istiyorum plc transistör çıkışlı ve npn cn2 bağlantıları tamam fakat cn1 bağlantı şeması nasıl olmalı ve örnek bir program varmıdır.plc hangi giriş çıkışlarını kullanmalıyım.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Re: asd-a 042 sürücü ve dvp 28sv plc sürme

Mesaj gönderen Turhan »

Merhaba,

ASDA-A ve ASDA-A+ serisi sürücüleri NPN 24VDC Pulse sinyalleri ile sürecekseniz aşağıdaki bağlantıyı referans almalısınız.

ASDA_A_A+.jpg
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
ibrahimsan
İletişim:

Turhan bey merhabalar;
ilginize teşekkür ederim fakat ben sorum belirttiğim gibi sürücüyü npn tarnsistör çıkışlı plc ile sürmek istiyorum fakat ASDA-A-A+-User-Manual pdf ine baktığımda
(37- ve 41 pinlerinin + artı) (36 ve 43 pinlerinin - negatif) olduğunu görüyorum.
Sizin gönderdiğiniz şemada 37- ve 41 pinlerine - negatif vermem gerektiğini gösteriyor.
Bunu anlayamadım başka br sürücü bağlamam gerekirse ve böyle bir durumla karşılaşırsam neyi referans almam gerektiğini bilemedim.
Sürücü bağlantılarını yaptım çalışıyor.Daha öncede sürücü bağladım burda beni yanıltan pdf oldu cevabınızı bekliyorum.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

Sürücülere ait pulse giriş bağlantıları; Pulse voltaj seviyesine, sinyal şekline ve NPN/PNP tipine göre göre farklılık gösterebilir. Mesajda belirttiğim bağlantı şekli ASDA-A serisi servolar için en basit 24VDC NPN Pulse+Direction bağlantı şeklidir.
Aynı servoyu 24V PNP Pul+Dir kullansaydınız farklı bir bağlantı, 5VDC AB Phase olarak kullansaydınız farklı bir bağlantı şekli öneriyor olacaktık.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
ibrahimsan
İletişim:

Merhabalar cevabınız için teşekkür ederim. bağlantı şeklinin değişikliği değildi sormak istediğim. ASDA-A-A+-User-Manual pdf den aldığım ve bir önceki mejımda eklediğim cn1 bağlantı pin açıklamalarında resiminde (37- ve 41 pinlerinin + artı) olarak gösterilmesine rağmen biz bu pinleri npn yani eksi puls la sürüyoruz.
npn pnp 5 volt gibi farklı bağlantılara göre kablolamanın değişmesini anlıyorum fakat sürücü üzerindeki pin girişleri de değişebilirmi.
yada 36-ve 43 pinlerini kullanmak istesem nasıl bir bağlantı yapmam gerek ikisi arasındaki farkta bana bir mantık yürütmemi sağlayabilir.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

Pulse giriş bağlantılarına ait açık devre şemaları aşağıdaki gibidir. Sinyal şeklinize görebağlantı şekillerini kendiniz türetebilirsiniz.

asda_a_bağlantı_1.jpg
asda_a_bağlantı_2.jpg
DELTA Electronics Turkey

“Servo Forum” sayfasına dön