Servo modları

Kullanıcı avatarı
MEHMET34
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

Servo modları

Mesaj gönderen MEHMET34 »

Arkadaşlar kolay gelsin servo motor sürmelerinde pozisyon hız ve tork modları ne anlama geliyor ben bağlantılarını incelediğimde pozisyon modunda pulse ve direction bağlantıları var ancak hız ve tork sürmelerinde pulse ve direction bağlantılarını göremedim bunlar potans ile pulse ve direction girmeden sürülebiliyormu ve kafama takılan bir soruda tork modu nedir niçin kullanıyoruz bazılarında iki potans kullanılıyor gördüm çalışma mantığı nasıldır ve hangi sistemlerde seçimi yapılır bana bu konuda yardım edermisiniz yardımlarınız için teşekkğr ederim
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

Re: Servo modları

Mesaj gönderen Turhan »

Merhaba,

Harici Pozisyonlama: Servo sürücüyü pulse kaynağı kullanarak yapılan pozisyonlama modudur, Dahili Pozisyonlama: Servo sürücünün parametre fonksiyonu ile herhangi bir pulse kaynağına ihtiyaç duymadan yapılan pozisyonlama modudur.
Hız ve Tork çalışma modlarında ise sabit parametre değeri veya analog voltaj girişine göre motorun hızını veya torkunu sonsuz şekilde kontrol edeceğiniz çalışma modlarıdır.

AC Servo Teknik Dokümanlar
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.

“Servo Forum” sayfasına dön