servo motor seçimi

Kullanıcı avatarı
gmgtechnic
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

servo motor seçimi

Mesaj gönderen gmgtechnic »

merhaba
0.75kw 3000devir e-cam özellikli servo motor ve sürücü için öneriniz nedir
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Re: servo motor seçimi

Mesaj gönderen Turhan »

Merhaba,

ASDA-A2-0721-M serisi sevolarda dahili E-CAM özelliği bulunmaktadır. Motor nominal devri 3000rpm, nominal tork değeri 2.39Nm dir.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
gmgtechnic
İletişim:

Mesaj gönderen gmgtechnic »

Ekran Resmi 2018-03-21 16.37.57.png
ekteki resimdeki gibi bir uygulama yapılacak. her etiket üzerine aynı noktaya vuruş
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

ASDA-A2 Phase Alignment (Faz Kaydırma) Fonksiyonu adresindeki ASDA-A2 Phase Alignment (Faz Kaydırma) Fonksiyonunu inceleyiniz. uygulamanıza benzer özellikler içeriyor.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
ncmekatron
İletişim:

Mesaj gönderen ncmekatron »

Turhan bey benzer bir uygulama var fakat servoya gerek olmadan 14ss2 DDRVI (14ss2 de mevcut diye biliyorum yoksa 28sv tercih edeceğim) komutu ile mark uygulamsıyla halledılebılır mı? Sistem Şu şekilde Mvcut mekanıkte step motorlar vr değiştirmek istemiyorlar sistemi bende plc ile çözmek istiyorum sizce mümkünmüdür?
WhatsApp Video 2020-07-21 at 17.34.16.mp4
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

Merhaba,

Benek sensörü ürünü algıladığı andan itibaren sabit bir boy ilerleme mesafeniz var ise PLC Mark komutunu kullanabilirsiniz. Bunun dışında farklı bir durum var ise teknik anlamda detaylandırarak mesajda belirtirseniz yardımcı olmaya çalışabiliriz.
DELTA Electronics Turkey

Kullanıcı avatarı
ncmekatron
İletişim:

Turhan bey bu tarz sistemleri incelediğimde belli bir boy giriliyor sonra benek sensörü aktif edilip start veriliyor sanırsam olay sizin dediğiniz şekilde önce sistem başta referans verilen mikatr kadar ilerletiliyor böylece benek sensörün görmesi sağlanıyor görüncede arka arkaya sürekli sürüyor fakat....bence sistem tam olarak bu şekilde değil veya yanlışsam düzeltin lütfen;Sistem sensör görene kadar run veriliyor görünce duruyor referans yani master eksenden sinyal gelince tekrar run alıyor sensör görene kadar bu sürekli master ekesene bakarak güncelleniyor...

Dikkat ettiyseni 1. si sensör gördğünde run aldırıyor 2. si master referansıyla sensör görene kadar... ben 2. sininde bir sistemi yaptım fakat verimli sonuçlar elde edemedim yani sistemi sensör gördüğünde run şeklinde revize etmem gerek doğrumu anlıyorum teşekkürler .
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

Videoyu izleyerek prosese hakim olmak güç bir durum. Prosesi teknik olarak inceler ve detaylandırırsanız yadımıc olmaya çalışabiliriz.
DELTA Electronics Turkey

Kullanıcı avatarı
ncmekatron
İletişim:

Turhan bey bahsettiğim projeye başlayabiliriz fakat konuyu netleştirmem gerek ürün seçimi için ben ddrvı ve mark komutunu kullanarak testler yapıyorum benek sensörü gördüğü anda rampalı dursun isityorum şu şekilde yaptım örnek boy 100 olsun d1026 maskelemeyi 99 yapıyorum böylece sistem zaten rampada iken benek görürse d1232 0 yaptığımdan mark sonrası boy 0 olduğu için direk duruyor .Yani ben illede mark sonrası bir boy girmem gerekiyormu atıyorum boyu 70 girip markı görünce 30 git demek gibi? yine 100 e tamamlamış oluyor sonuçta.Videosunu verdiğim 2 uygulamayı bu komut ile yapmayı düşünüyorum 28sv ile Bu konudaki fikriniz nedir Turhan bey.
WhatsApp Video 2020-07-21 at 17.34.16.mp4
WhatsApp Video 2020-01-29 at 17.38.48.mp4

“Servo Forum” sayfasına dön