ASDA-A2 Faz Hizalama Fonksiyonu

Kullanıcı avatarı
yasinbzkrt
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

Re: ASDA-A2 Faz Hizalama Fonksiyonu

Mesaj gönderen yasinbzkrt »

Merhaba,

Asda A2 servo sürücüye pulse ,/pulse sighn,/sighn girişlerinden bağladığım Line driver encoderin saydığı pulse sayısını Dop panelden modbus ile okuyabilirmiyim ?
Kullanıcı avatarı
Uğur
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen Uğur »

P5-18 parameresinden bunu izleyebilir hex adresi olan 524H adresinden DW olarak HMI ile okuyabilirsiniz.
Uğur Birdal - Technical Support Team Manager - DELTA Electronics Turkiye

Bildirimler İçin Whatsapp Kanalımıza Katılın
Whatsapp Kanal

https://www.linkedin.com/in/ugurbirdal
Kullanıcı avatarı
yasinbzkrt
İletişim:

Merhaba

1-Asda-A2 servo sürücüye home yaptırıyorum servo home sensörünü görüp duruyor akabinde hemen yavaşça ters yönde hareket ediyor(arada böyle yapıyor) home ayarlarnı home sensörüne ileri yönde hareket et sensörü görünce stop yap ve Z fazına bakma diye ayarlıyorum neden böyle oluyor ?

2- Master eksenim 1024 pulse line driver encoder bunu 4 ile çarpıp içeride 4096 Pulse göre E-cam eğrisini oluşturuyorum fakat P2-75 ten eksen öteleme ye 0-4095 arası değerler giriyorum max. Öteleleme miktarım paket boyunun 5-6 mm sine tekabül ediyor. Örneğin P2-75 parametresine 4096/2=2048 girince cuterin paket boyunun tam ortasından kesmesi gerekli ama ortasından değilde yaklaşık 5-6 mm ötesinde kesiyor. Bunun sebebi nedir?

3- Dop panelden paket boyunu örneğin 175 giriyorum çok başarılı bir şekilde 175 mm kesiyor ama makine çalışırken paket boyunda değişiklik yapıyorum yaptığım değişikliği servo sürücüde görebiliyorum ama enerjiyi kapatıp açmadan en son girdiğim paket boyunu uygulayamıyor servo. Bunu nasıl çözebilirim?

3
Kullanıcı avatarı
Uğur
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen Uğur »

Home işlemi için P5-04 içeriği nedir? sensörden geri yönde kurtulma işlemini görüyor olabilirsiniz.
P2-75 içeriği encoder çözünürlüğü x 4 baz alınarak paket boyu miktarınca kaydırma yapar. Siz 0-4095 arası bir değer ile 0 ile paket boynuz arası öteleme yapmış olursunuz başka bir konfigürasyon hatanız olmalı.
P5-88 parametresinden paket boyu parametresi olan P5-19 un ani değişimi için aşağıdaki ayarı aktif ediyor olmanız gerekmektedir.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.

Whatsapp Kanal

Kullanıcı avatarı
yasinbzkrt
İletişim:

Merhaba,

Asda-A2 Servo sürücüyü DI'lardan,DI4=Motor Stop Seçiyorum,DI6=Alarm Reset Seçiyorum, Engage olup çalışan motora DI4 Girişinden Motor stop Sinyali veriyorum Motor durmuyor nasıl durdurabilirm?

DI4 Acil Stop olarak ayarlıyorum Motor duruyor bu seferde DI6 dan alarm Reset yapıyorum Resetlenmiyor bu hata Benim bir şekilde Motor DI Girişlerinden Durdurup Geri Çalıştırmam lazım nasıl yapabilirim ?

Yardımcı olursanız sevinirim.....
Kullanıcı avatarı
Uğur
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen Uğur »

Motor stop dahili pozisyon kullanımında motoru durdurmaya yöneliktir. Acil stop verdiğiniz zaman acil stop girişini kaldırmanız yeterlidir. ALE13 hatası bu durumda kalkar. Acil stop girişi aktif olmaya devam ederken reset komutu almaz ki bu zaten bir hata değil uyarıdır.

Whatsapp Kanal

Kullanıcı avatarı
yasinbzkrt
İletişim:

acil stop girişini kaldırıyorum ama motor çalışmıyor enerjiyi kapatıp açınca engage olup çalışıyor
Kullanıcı avatarı
Uğur
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen Uğur »

Acil stop verilmiş motor artık ECAM durmuş demektir ve tekrar çalıştırmak için ECAM kurulumu ve engage şartlarını tekrar işletmeniz gerekir.

Whatsapp Kanal

Kullanıcı avatarı
yasinbzkrt
İletişim:

ecam kurulumunu PR lardan yapıyorum ama bu sistemde tekrar home yapmadan servoyu çalıştırmam gerekli bunu nasıl yapabilirim
Kullanıcı avatarı
Uğur
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen Uğur »

Home değilde home sonrası çağrılan ve ECAM kurulumunu yapan PR ı çalıştırırsanız home start olmadan ECAM ayarlarını yapmış olursunuz.

Whatsapp Kanal

“Servo Forum” sayfasına dön