Asda A2 Yardım !!!

Kullanıcı avatarı
Seyduna_85
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

Asda A2 Yardım !!!

Mesaj gönderen Seyduna_85 »

Merhbalar,
Bünyemizde var olan bir makine de değişiklik yapmak istiyoruz. Makine üzerinde ac sürücü ve motor bulunmakta. Biz bu motor e sürücüyü söküp yerine asda a2 serisi adapte etmek istiyoruz. Fakat servo bu makinede iki farklı çalışma sekli isteniyor.
1. olarak normal asenkron motor gibi verilen referans frekansında dönmesi.
2. olarak verilen referansın üzerine yeni bir sinyal bindirerek çalışma yapması.( örneğin servo 1000 rpm ile donerken ikinci çalışma sekline aldığımızda 500 ms zaman aralıklarıyla 1000 - 1300-1000-1300-1000-13000 seklinde bir çalışma yapmasını istiyoruz.)
Bu bahsettiğim çalışma seklini asda a2 herhangi bir kontrolöre ihtiyaç duymadan yapabilir mi? yada sadece asda a2 ve dop b serisi bir panel kullanılarak yapılabilir mi?
Kullanıcı avatarı
Uğur
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

Re: Asda A2 Yardım !!!

Mesaj gönderen Uğur »

Birinci durum zaten sabit hız kontrolü, 2. durumu ise ASDA-A2 dahili pozisyon modlarından Sabir Hız Kontrol modunu kullanarak gerçekleştireblirsiniz. Aşağıda 2. durumun PR parametre ayarlarını ekledim. P5~P7 arası sizin 1000-1300 devir 500 er ms aralıklarla çalışmasını gerçekleştirecektir.
PR_Speed_1.PNG
PR_Speed_2.PNG
PR_Speed_3.PNG
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
Uğur Birdal - Technical Support Team Manager - DELTA Electronics Turkiye

Bildirimler İçin Whatsapp Kanalımıza Katılın
Whatsapp Kanal

https://www.linkedin.com/in/ugurbirdal

“Servo Forum” sayfasına dön