ASDA-A2 AL001 hatası

Kullanıcı avatarı
Ahmet
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

ASDA-A2 AL001 hatası

Mesaj gönderen Ahmet »

Merhabalar.
Sisteme yeni bağladığım ASDA-A2 2kw serisi motor hareket verdiğim anda bir ötme sesi çıkartıyor ve arkasından AL001 hatası veriyor.
MC_MoveVelocity komutunu anlık olarak tetikliyorum bu ötme sesi 2-3sn kadar sürüyor ve arkasından arızaya geçiyor.
Kablolarda herhangi bir kopma yada kısadevre yok.
Motoru boşta çalıştırdığımda da aynı şeyi yapıyor.
Önereceğiniz bir çözüm yolu varmı?
Teşekkürler.
Günün Adamı Olmaya Çalışma,
Hakikatin Adamı Olmaya Çalış.
Unutma!!!!!
Gün Değişir ama Hakikat Asla Değişmez....
............................ Mevlana Celaleddin-i Rumi........
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Re: ASDA-A2 AL001 hatası

Mesaj gönderen Turhan »

Merhaba,

Sürücü donanımsal arızalı olabilir. Bunu anlamak için sürücü fabrika ayarlarında ve sürücü üzerinde herhangi bir hata durumu yok iken P2-10 parametresini 0001 yaparak sürücüye servo on sinyali verin.

Bu durumu hem motor bağlı iken, hemde bağlı değil iken deneyin. Sürücüye motor bağlı değil iken bile bu hatayı veriyor ise sürücüyü tamir servisine gönderin.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
a.catalca
İletişim:

Mesaj gönderen a.catalca »

Turhan yazdı: 06 Şub 2020, 14:16 Merhaba,

Sürücü donanımsal arızalı olabilir. Bunu anlamak için sürücü fabrika ayarlarında ve sürücü üzerinde herhangi bir hata durumu yok iken P2-10 parametresini 0001 yaparak sürücüye servo on sinyali verin.

Bu durumu hem motor bağlı iken, hemde bağlı değil iken deneyin. Sürücüye motor bağlı değil iken bile bu hatayı veriyor ise sürücüyü tamir servisine gönderin.
Sürücü motora bağlı iken bu hatayı alıyorum. Kabloda herhangi bir kısa devre göremedim. Motorda ısınma yoktu. Birden bire oldu herhangi bir ısınma ve ses uyarısı da almadım.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

Bir önceki mesajda belirttiğim durumlrı denemenize rağmen bu hatayı almaya devam ediyorsanız tamir servisimiz ile irtibata geçmelisiniz.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.

“Servo Forum” sayfasına dön