Isınma Sorunu

Kullanıcı avatarı
hasancakir
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

Isınma Sorunu

Mesaj gönderen hasancakir »

Merhaba ,
1) ASDA-B2 750 servo motor ve driver setinde aşırı ısınma yaşıyorum auto tuning yapmama rağmen düzelme olmadı .
2)Frenli seri olmasına rağman elle döndürebiliyorum. Bu durumu istemiyorum
3) P2-08 parametresine girip 10 değerine set ediyorum fabrika ayarlarına dönmüyor sebebi nedir ?
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Re: Isınma Sorunu

Mesaj gönderen Turhan »

Merhaba,

1. Isınma motorun ani peak yüklenmeleri veya kazanç değerlerinin uyumsuzluğundan kaynaklanabilir. Sürücüde Auto-Tuning işlemi yapmadan varsayılan kazanç ayarlarında kullanmayı deneyin.

2. Frenli motor, fren mekanizması 24VDC sinyal ile açılmadığı sürece motor mili kilitli kalması gerekemktedir. Belirttiğiniz durum donanımsal bir sorundur ve mekanizmanın motora sürtünmesi motor ısınmasınında sebebi olabilir.

3. Servo sürücü Servo-ON konumunda iken resetlenememektedir. Servo sürücüyü ON konumdan çıkartamyıyorsanız sürücü encoder konnektorünü söküp sürücünün hataya geçmesini sağlayın ve sürücüde hata mesajı var iken P2-08=10 ayarlayarak sürücüyü resetlemeye çalışın.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
hasancakir
İletişim:

Mesaj gönderen hasancakir »

Kazanç değerleri hangi parametrelerden düzenleniyor ve hangi aralıkta neye göre düzenlemek gerekmektedir.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

Temel oalrak aşağıdaki parametrelerden ayarlanır ve tüm oarametreler birbiri ile ilişkilidir. Öncelikle fren mekanizmanız ile ilgili sorunu çözüp sürücüyü varsayılan fabrika ayarlarında denemeniz faydalı oalcaktır
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.

“Servo Forum” sayfasına dön