ASD B2 Konum Karşılaştırmayı Kapatma

Kullanıcı avatarı
küheylan
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

ASD B2 Konum Karşılaştırmayı Kapatma

Mesaj gönderen küheylan »

Merhaba. Ben servo asd b2 servo sürücümün servo motorumdaki encoder bilgisini görmezden gelmesini istiyorum. Yani istediğim konuma gitmesini, konum karşılaştırması yaptığında ve sıkışma olduğunda hata vermemesini istiyorum.Böyle bir şey mümkün mü acaba? Şimdiden çok teşekkür ederim.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Re: ASD B2 Konum Karşılaştırmayı Kapatma

Mesaj gönderen Turhan »

Sürücü pozisyonlama modunda iken encoder feedback değeri ihmal edilemez bu pozisyon modunun çalışmasına aykırı bir durumdur. Söylediğiniz durum Tork modunda çalışmada geçerlidir. Bu modda motor belirli bir tork ve belirli bir hızda dönüş hareketi gerçekleştirir karşı yük motorun set edilen dönüş torkuna ulaştığında motor hata sinyali üretmeden hızı sıfıra düşer.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
küheylan
İletişim:

Mesaj gönderen küheylan »

Çok teşekkür ederim turhan bey peki tork modunda kullansam sıkışma olduğunda pozisyon moduna geçiş yapıp home pozisyonuna geçiş yapsam bi sorun olur mu acaba? Mod geçişi yapabilir miyiz yani?
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

P1-01: 0007 ise Pulse ve Tork modları arasında çalışabilirsiniz demektir. Sürücü'nün dijital girişlerine tanımlayacağınız 0x0020 veya 0x0120 dijital inputun durumuna göre Tork yada Pozisyon modu arasında geçiş yapabilirsiniz.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.

“Servo Forum” sayfasına dön