Sürücüde Çözemediğim Hata Kodu

Kullanıcı avatarı
firatc01
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

Sürücüde Çözemediğim Hata Kodu

Mesaj gönderen firatc01 »

Merhaba arkadaşlar, bir makine üzerinde uğraşıyorum. Makinede plc ile 5 servo ve motor sürücüsü kontrol ediliyor. (Tabii sistem şu an çalışır vaziyette değil.) Bütün motor bağlantılarını sensör bağlantılarını vs. yaptım. Sisteme enerji verdimenerkji sorunsuz dağılıyor butonlar sensörler gerektiği gibi tetik alıyorlar. Ancak ASDA A2 serisinden 750W'lık iki motor sürücüsünde anlayamadığım bir AL.013 hatası alıyorum. Kılavuzu incelediğimde bu hatanın acil stop olduğunu buldum ama hatanın sebebini anlayamadım. Motorların uçları şu an boştalar ve birisi durma pozisyonunda ve avare değil. Diğer motorun ucu ise avare şekilde. Teşekkür ederim.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Re: Sürücüde Çözemediğim Hata Kodu

Mesaj gönderen Turhan »

Servo sürücüleri hangi method ile kontrol edecekseniz Forum ana sayfa > ASD (AC Servo Drive) > AC Servo Teknik Dokümanlar > AC Servo Çalışma Modları içerisindeki devreye alma dokümanını uygulayınız.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
firatc01
İletişim:

Turhan yazdı: 22 Eyl 2020, 09:31 Servo sürücüleri hangi method ile kontrol edecekseniz Forum ana sayfa > ASD (AC Servo Drive) > AC Servo Teknik Dokümanlar > AC Servo Çalışma Modları içerisindeki devreye alma dokümanını uygulayınız.
Peki mevcut metodu öğrenebilir miyim sürücü üstündeki ekrandan? Sıfırlamadan hangi metot ile sürüldüğünü öğrenmek istiyorum da sıfırlamadan önce.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

Doküman içerisinde gerekli tüm bilgiler yer almaktadır. Bunun için P1-01 parametresine bakmanız yeterlidir.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
firatc01
İletişim:

Turhan yazdı: 22 Eyl 2020, 13:22 Doküman içerisinde gerekli tüm bilgiler yer almaktadır. Bunun için P1-01 parametresine bakmanız yeterlidir.
Teşekkür ederim.
Kullanıcı avatarı
firatc01
İletişim:

Turhan yazdı: 22 Eyl 2020, 09:31 Servo sürücüleri hangi method ile kontrol edecekseniz Forum ana sayfa > ASD (AC Servo Drive) > AC Servo Teknik Dokümanlar > AC Servo Çalışma Modları içerisindeki devreye alma dokümanını uygulayınız.
Servonun harici pozisyonlama modunda çalıştığını öğrendim.
viewtopic.php?f=32&t=63
Bu bağlantıdaki gibi önce restledim. Güç kesip bağladım dökümandaki ayarları yaptım. Tekrar güç kesip bağladım ama hala AL013 hatasında bekliyor. Acaba devreye alma dökümanı dediğiniz başka bir şey mi ben bulamadım da.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

Hangi dokümanı referans alıyorsunuz?
DELTA Electronics Turkey

Kullanıcı avatarı
firatc01
İletişim:

Turhan yazdı: 24 Eyl 2020, 10:29 Hangi dokümanı referans alıyorsunuz?
Aşağıda linkini verdiğim dökümanı alıyorum. Bu arada sürücü üstünden manuel olarak motorları sürebiliyorum denedim. Ama ayarları tekrar bu dökümana göre düzeltince AL013 hatasında kalıyor.
viewtopic.php?f=32&t=63&sid=4f190a48d9d ... debe49fe85
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

Aşağıdaki parametre ayarlarından limit swichler ve acilstop girişinin NO/NC ayarını kontrol ediniz. Bu input girişlerini kullanmıyorsanız tanımlı parametrelere 0100 değerini set etiğinizde hata durumları ortadan kalkacaktır.

.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
DELTA Electronics Turkey

Kullanıcı avatarı
firatc01
İletişim:

Turhan yazdı: 24 Eyl 2020, 12:13 Aşağıdaki parametre ayarlarından limit swichler ve acilstop girişinin NO/NC ayarını kontrol ediniz. Bu input girişlerini kullanmıyorsanız tanımlı parametrelere 0100 değerini set etiğinizde hata durumları ortadan kalkacaktır.

.
Evet bu parametreleri tam olarak bu dökümandakiyle birebir ayarladım.
"Bu input girişlerini kullanmıyorsanız tanımlı parametrelere 0100 değerini set etiğinizde hata durumları ortadan kalkacaktır." şu cümlenizdeki tanımlı parametreler dedikleriniz hangisi onu tam anlayamadım.

“Servo Forum” sayfasına dön