ASD A2 Home Limit

Kullanıcı avatarı
apomavi
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

ASD A2 Home Limit

Mesaj gönderen apomavi »

Merhaba. Home sensoru olarak servo surucunun cn1 gırısı uzerınden bagladıgım sensoru kullanıyorum. bu sensoru aynı zamanda lımıt sensoru olarak da kullanabılır mıyım? sensoru motorun lımıt noktasına koyfduk cunku. plc olarak as228t kullanıyorum canopen uzerınden haberlesıyorum servolar ıle. bu sensoru hem home hemde lımıt olarak nasıl kullanırım?
Kullanıcı avatarı
Uğur
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Re: ASD A2 Home Limit

Mesaj gönderen Uğur »

Home metodlarında geri yada ileri limit sensöre göre home yap modu mevcuttur. O sensörü geri yada ileri limit sensör olarak konfigüre edip home modunu bu şekilde seçerek kullabilirsiniz.
Uğur Birdal - Technical Support Team Manager - DELTA Electronics Turkiye

Bildirimler İçin Whatsapp Kanalımıza Katılın
Whatsapp Kanal

https://www.linkedin.com/in/ugurbirdal
Kullanıcı avatarı
apomavi
İletişim:

Mesaj gönderen apomavi »

yanı home sensorunu ılerı lımıt swıtc olarak kullanacagım. sonra da home yaptırırken ılerı lımıt swıte gore home yap dıyecegım degıl mı?
Kullanıcı avatarı
Uğur
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen Uğur »

P1-01 = 1 kontrol modu için doğru.
Uğur Birdal - Technical Support Team Manager - DELTA Electronics Turkiye

Bildirimler İçin Whatsapp Kanalımıza Katılın
Whatsapp Kanal

https://www.linkedin.com/in/ugurbirdal
Kullanıcı avatarı
apomavi
İletişim:

Mesaj gönderen apomavi »

Peki herhangı bır sensor olmadan home ıslemını yaptıkdan sonra home sensorunun oldugu taraf degıl de dıger uc kısıma ben lımıt koymak ıstıyorum. ama bu lımıt degerı degısken olması gerekıyor. Bunu plc uzerınden ıstedıgım bır servo pozısyonunu karsılastırma yaptırarak yazılımsal olarak lımıt yapabılırım ama bu hmı uzerınden degıstırebılecegım lımıt noktasını surucunun dahılı bır yerıne yaazabılırı mıyım?
Kullanıcı avatarı
apomavi
İletişim:

Mesaj gönderen apomavi »

merhaba ılk soruma ek olarak emın olmak adına sızlere bır soru sormak ıstıyorum. AS plc uzerınden suruculere parametre yazmak ııcın hmı uzerınde genel amaclı bbır coprw komutu ekledım. Ben bır surucunun dı3 gırısındekı enduktıf sensorunu gerı lımıt swıtch olarak ayarlamak ıstıyoum bu coprw ıle. görseldekı gıbı ayarlamalarımı yapptım ve S5 kısmına decımal olarak 0x0122 nın decımal karsılıgı olan 290 yazdım. bu sekılde 4. surucunun dı3 gırısını gerı lımıt swıtch olarak ayarlayabılır mıyım?
Kullanıcı avatarı
apomavi
İletişim:

Mesaj gönderen apomavi »

Görsel:
coprw.PNG
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

Adresler ve değerler doğru. CANopen iletişimi aktif iken komutu aktif ettiğinizde P2-12 parametresine 16#0122 sayısını yazabilirsiniz.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
apomavi
İletişim:

Mesaj gönderen apomavi »

Uğur yazdı: 07 Eki 2020, 16:11 Home metodlarında geri yada ileri limit sensöre göre home yap modu mevcuttur. O sensörü geri yada ileri limit sensör olarak konfigüre edip home modunu bu şekilde seçerek kullabilirsiniz.
geri limit sensorune gore home yap methodunu P5-04 parametresınde bulamadım. Bunu nasıl gerceklestıreceğim ? zrnmc komutuna ne yazmam gerekıyor?
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

Home methodları ve P5-04 değeri için ASDASoft parametre editoründen P5-04 parametres açıklamısını kullanabilirsiniz.

PL: Pozitif Limit / NL: Negatif Limit

.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.

“Servo Forum” sayfasına dön