ASD A2 Home Limit

Kullanıcı avatarı
apomavi
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

Re: ASD A2 Home Limit

Mesaj gönderen apomavi »

Ben bu soyledıklerımı as plc uzerınden coprw komutu ıle yaptım. yaptıkdan sonra surucu uzerınden de dogru parametreye dogru deger yazılıp yazılmadıgını kontrol ettım.bununla bırlıkte p1-57 parametresıne de deger yazdım. daha sonra surucuyu kapatıp actıgımda bu coprw ıle yazdıgım degerler sılınmıstı suruculerın uzerınden. neden sılınıyorlar kalıcı olmaları gerekmıyormu? p2-12 ve p1-57 parametrelerıne deger yazdım.
Kullanıcı avatarı
apomavi
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

Re: ASD A2 Home Limit

Mesaj gönderen apomavi »

Turhan Bey sagolun. Sorunun cevabını buraya yazayım başkalarıda rast gelirse görsün. PLC initc komutunu aktıf ettıgı zaman surucunun p2-30 datasını 5 yaparak eproma kaydetmeyı engellıyor koruma amaçlı. o yuzden p2-30 degerı 5 ıken yaptıgımız hıc bır parametre degısıklıgı kalıcı olmuyor. ınıtc aktıf olduktan sonra ıstedıgımız parametre ayarlarını ıster keypad den ıster coprw komutu ıle yaptıkdan sonra her surucu ıcın p2-30 parametresını 8 yapıyoruz ve o ana kadar yazılı olan tum parametrelerı eproma yazıyor. eproma yazma ıslemı bıttıgınde yaklasın 2 sn sonra yanı. p2-30 parametresını ıstersenız tekrar 5 yapabılırsınız yada ınıtc komutunu tekrar aktıf edebılırsınız koruma amaclı.

“Servo Forum” sayfasına dön