E-CAM Senaryo

Kullanıcı avatarı
ncmekatron
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

E-CAM Senaryo

Mesaj gönderen ncmekatron »

Merhabalar
konveyöre bağlı bir encoderim var starta bastığımda konveyör harekete başlıyor ve konveyör hareketi değişken 1 adet de sensör var
Senaryo şu şekilde sensör gördüğünde enkoder saymaya başlıyor enkoder değeri belli bir miktara ulaşınca örnek 5000 olunca servo benim belirlediğim hızla 110 derece dönmesini istiyorum sonra enkoder 7000 bin olunca servo 70 derece daha dönsün ve sistem tamamlansın taki sensör tekrar görene dek.

Bu prosesi ben 28sv hsc interrupt ile event tanımlatıp yaptım ve çalışıyorda fakat bunun e-cam ile yapmak istiyorum daha stabil olacağını düşünüyorum şundan dolayı sahadaki enkoderin hızına bağlı olarak servonun açısal hızının aynı oranda artmasını istiyorum. Fakat e-cam tablolarından hangisinin daha mantıklı olacağını bulamadım hız ayarlamalı mı yoksa rotatif kesimimi buna uyarlayayım yada tablo doldurma ile bunu çözemedim
birde açıların istendiğinde değişmesini istediğimde e-cam!a müdahale ediliyomu onu bilmiyorum veya 10mc gibi bir plc mi kullanmam gerek servo asda a2,Teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
ncmekatron
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

Re: E-CAM Senaryo

Mesaj gönderen ncmekatron »

Bu konuda yardımcı olmayacakmısınız?

“Servo Forum” sayfasına dön