ASDA A2-1021-M Arduino kontrol

Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

Re: ASDA A2-1021-M Arduino kontrol

Mesaj gönderen Turhan »

980Hz değeri ASDA-A2 servo sürücü için çok düşük bir çözünürlük değeridir. Bu çözünürlük değerinde servo sürücüyü 2000rpm'de kontrol edemezsiniz. Daha düşük hız değerlerindeki pozisyon kontrolü için Servo Sürücülerde Elektronik Dişli Oranı ile Devir ve Çözünürlük Hesabı başlığını incelerseniz P1-44 ve P1-45 parametre değerlerini kendiniz hesaplayabilirsiniz.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
hamdullahli
İletişim:

Mesaj gönderen hamdullahli »

peki bu videodaki gibi seri iletişimi nasıl yapabilirim ben bir arduino ile iki sürücüyüde kontrol etmek istiyorum videoda yaptıkları gibi.

Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

ASDA-A2 ve ASDA-B2 Sürücülerde Modbus Haberleşme dokümanını olduğu gibi uygulayın eğer sürücüye veri yazmayı başarabilirseniz Pozisyonlama için hangi adresleri kullanmanız gerektiği konusunu ele alabiliriz.

Örnek yazma adresi için P1-09 parametresini kullanabilirsiniz. Adres özellikleri aşağıdaki gibidir.

.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
hamdullahli
İletişim:

gönderdiğiniz linkteki haberleşme ayarları için benim sürücümdeki cn3 soketini kullanmam gerektiğini gösteriyor. ben bu soketi direkt bilgisayara bağlayıp asda soft üzerinden mi ayar yapmam gerekiyor yoksa serial iletişim için bu soketi bağlayacağım başka bir aletmi almam gerekiyor. örneğin bu dvp10mc11t
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

CN3 portu standart modbus RS232/RS485 iletişim portudur. Delta ürünü haberleşme uygulaması için dokümanda gerekli bilgiler verilmiştir.
DELTA Electronics Turkey

Kullanıcı avatarı
sinclair
İletişim:

Mesaj gönderen sinclair »

Merhaba Arduino ile Pwm çıkışı 0 ile 5v arasında Analog çıkış alarak Delta Marka Servo sürücünün Tork girişlerinden hız kontrol yapabilirmiyiz?
(Tref girişinden 0-10v seviye çevirerek) Teşekkür ederim.
Kullanıcı avatarı
hamdullahli
İletişim:

Turhan yazdı: 05 Kas 2020, 10:19 [url=http://destek.delta-turkey.com/viewtopic.php?f=17&t=90]ASDA-A2 ve ASDA-B2 Sürücülerde Modbus Haberleşme[url] dokümanını olduğu gibi uygulayın eğer sürücüye veri yazmayı başarabilirseniz Pozisyonlama için hangi adresleri kullanmanız gerektiği konusunu ele alabiliriz.

Örnek yazma adresi için P1-09 parametresini kullanabilirsiniz. Adres özellikleri aşağıdaki gibidir.

.
mehabalar cn3 soketinden haberleşme yapabildim. asda soft ile iletişim kurup sürücüyü kontrol edebiliyorum. Seri iletişim ve harici kontrol için ne yapmam gerekiyor anlatırsanız sevinirim. bu arada arduino yerine stm32 ye geçiş yaptım pwm frekansı 168mhz.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

Servo sürücülerde modbus haberleşme yapısı kontrol cihazına göre farklılık göstermez. Dolayısı ile ASDA-A2 ve ASDA-B2 Sürücülerde Modbus Haberleşme başlığındaki bilgiler ve bu başlıkta örneklediğimiz adresler sabittir.
DELTA Electronics Turkey

Kullanıcı avatarı
hamdullahli
İletişim:

Mehabala bu videodaki gibi potansı çevirdiikçe dönen sistemi nasıl yaparım acaba? Şuanda 44 42 ve 20 numaralı pinleri kullanarak videodaki gibi yapıyorum ama sadece hız kontrolü yapmış oluyorum. ama videoda potans ile konum kontrolü yapıyorlar. potansı geri çevirince motorda geri geliyor.

Kullanıcı avatarı
Uğur
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen Uğur »

Burada hız modu değil Analog Pozisyonlama modunda kullanılmıştır. Ayarları için hızlı devreye alma dokümanından faydalanabilirsiniz.

ASDA-A2 Analog Pozisyonlama
Uğur Birdal - Technical Support Team Manager - DELTA Electronics Turkiye

Bildirimler İçin Whatsapp Kanalımıza Katılın
Whatsapp Kanal

https://www.linkedin.com/in/ugurbirdal

“Servo Forum” sayfasına dön