Asda a2 yazılımsal Değişken limit

Kullanıcı avatarı
apomavi
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

Asda a2 yazılımsal Değişken limit

Mesaj gönderen apomavi »

merhaba. As228 plc ıle canopen komut bazlı haberlesme saglıyorum suruculerle. motorların gerı lımıt sensoru mevcut. ama ılerı lımıt sensoru mevcut degıl ve ben bu ılerı lımıt noktasını degısken bır pozısyon degerı ıle lımıtlemek ıstıyorum. Bu lımıtleme ıslemını surucunun neresıne yazabılırım ılgılı pozısyon datasını? yanı motoru belırlı bır konuma alıcam ve bu konumu kaydedıcem burası senın ılerı lımıt noktan dıyecegım. Bunu komut tabanlı yaptım ama tahmın edecegınız uzere yuksek hızlarda o noktayı bıraz kacırabılıyor anıden duramıyor. surucunun ıcerısıne yazsam bu lımıt noktasını nasıl yazabılırım? suruculer sıstem baslangıcında gerı lımıt sensorune gore Home ıslemı yapıyor.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Re: Asda a2 yazılımsal Değişken limit

Mesaj gönderen Turhan »

Yazılımsal Limit değerleri için P5-08 ve P5-09 parametrleerini deneyebilirmisiniz?

.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
apomavi
İletişim:

Mesaj gönderen apomavi »

bu parametreye COPRW ile değer yazarken 32 bit bir data oldugu için H23 fonksıyon kodu ile yazmam yeterli değil mi?
Kullanıcı avatarı
apomavi
İletişim:

Mesaj gönderen apomavi »

birde beniim p1-44 = 1 , p1-45 = 1 olarak ayarlı. Bu degerlere gore buraya yazacagım degerler degısır mı ve burdakı p5-08 deki unit PUU diyor bu PUU neyı temsıl edıyor? buraya dırekt olarak SR691 deki değeri yazacağım, dogru konumu yazmıs olur muyum? bir de ben bunu ıstedıgım zaman iptal etmek devredışı bırakmak ıstıyorum bunu p5-08 ın ıcerısıne ne yazarak yapabılırım, 2147483647 degerini mi yazmam gerekiyor?
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

Evet, Bu adresere 16#0023 Writing the 4-byte data; Expedited SDO fonksiyon kodu ile değer yazabilirsiniz. Bu fonksiyonu kapatmak için bu parametrelere yeniden default değerini yazabilirsiniz.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
apomavi
İletişim:

Mesaj gönderen apomavi »

Turhan Bey merhaba. Dediğiniz sekılde ileri yazılımsal limit yaptım. o noktay gelınce motorlar duruyor fakat noktayı kaçırıyorlar. yanı geri limit switch gibi kaçırmaksıızın durmuyorlar. Ve durduklarında al283 hatası vermıyorlar. ben bu hatayı baz alarak bazı ıslemler yapıyorum plc de. hatta ılerı yazılımsal lımıtı belırledıgım tam o noktada dursam bıle al283 vermıyo yinede. bunun nedenı nedır acaba? bırde kacırma olmadan o ıstedıgım noktada nasıl durdurabılırım bu motlrarı yazılımsal lımıt ıle sensor olmadan daha dogrusu?
Kullanıcı avatarı
apomavi
İletişim:

Mesaj gönderen apomavi »

sımdı tekrar deneme yaptıgımda ıse lımıt noktasına gelmeden duruyorlar daha oncesınden. ve hız ne kadar buyuk ıse daha gerıde duruyor motorlar. Ama lımıt noktasına geldı de durdu dıye surucuden hıc bır cıkıs alamıyorum.. nasıl cozerım bu durumu

“Servo Forum” sayfasına dön