ASDA-B2 SERVO JOG SORUNU

Kullanıcı avatarı
grkn
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

ASDA-B2 SERVO JOG SORUNU

Mesaj gönderen grkn »

Merhaba servo sürücümün P2-10 parametresini 1 yaptığım halde servo motorumun mili serbest şekilde dönüyor ve P4-05 parametresinden çalıştıramıyorum. Sorun nedir yardımcı olursanız sevinirim.
Kullanıcı avatarı
İslam
İletişim:

Re: ASDA-B2 SERVO JOG SORUNU

Mesaj gönderen İslam »

Merhaba,

Servo sürücünün CN1 konnektörünü söküp,fabrika ayarlarına alıp çıkan hataları giderdikten sonra P2-10-->1 yaparak Servo ON sinyali verebiliyor olmalısınız. Bundan sonra yapacağınız tek işlem P4-05'den JOG kontrol sağlamaktır. Tabi bu işlemlerden önce servo sürücünüzde özel ayarlamalar yaptıysanız muhakkak parametre yedeğini alın.
İslam Karadeniz - Technical Support Engineer - DELTA Electronics Turkey
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

Merhaba,

Servo sürücü üzerinde herhangi bir alarm durumu var ise servo sürücü ON konuma geçmez. P2-10 yani DI1 dışında farklı bir DI girişine Servo ON tanımlanmış yada P2-10:0001 iken DI1 tetikleniyor ise sürücü yine Servo ON konumuna geçmez.

Sürücüden CN1 konnektörünü söküp belirttiğim durumları kontrol etmelisiniz. Sorun yine devam eder ise Sürücüyü resetleyip yeniden deneyebilirsiniz.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
grkn
İletişim:

Mesaj gönderen grkn »

Sürücüden CN1 Konnektörünü söktüm fabrika ayarlarına aldım çıkan hataları giderdim P2-10 parametresini 1 yaptım sürücüden ince tiz bir ses gelmeye başladı kulak çınlaması gibi P4-05 parametresini açtım değere 20 girdim yalnız servo motorum hiç bir şekilde tepki vermedi ve motorun mili halen serbest bir şekilde el ile döndürülebiliyor. Yardımlarınızı bekliyorum teşekkür ederim.
Kullanıcı avatarı
grkn
İletişim:

Mesaj gönderen grkn »

Sürücüyü resetledim şuanda tekrar denedim bir sorun yok çalışıyor çok teşekkür ederim hızlı geri dönüşünüz için saolun.

“Servo Forum” sayfasına dön