asda-a2 modbus ile surme

Kullanıcı avatarı
fractal
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

asda-a2 modbus ile surme

Mesaj gönderen fractal »

selamlar;

asda-a2 sürücüyü modbus haberleşme ile sürmeye calışıyorum.orneğin DI1 girişine home fonksitonu atadım.plc ile bu adrese 1 yazıyorum ama fonkaiyon calışmıyor.
modbus ile 214-215 adresine word değerine 1 yazıyorum.haberleşme protokoller hepsi ayarlandı.sorunum ne olabilir.fonksiyon dı1 e manuel sinyal verince çalışıyor.,
modbus adresim doğrumudur?wordmu dwormu register..?

sürücüde başka bir parametre ile ayar yapmam gerekirmi.haberlşem ile değer yazma onayı varmıdır?
ayrıcA atatıgım bir girişe sinyal gelince sürücüde kayıtlı olan bir pozisyona gitmek icin hangi ayarları yapmalıyım..,,,,

teşekkürler..
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Re: asda-a2 modbus ile surme

Mesaj gönderen Turhan »

DI girişlerine ait parametre değerleri Hexadecimal tabandadır. Parametre değerini buna göre yazmalısınız.

Haberleşme üzerinden DI'ları tetiklemek istiyorsanız P3-06 ve P4-07 parametrelerini ASDA-A2 ve ASDA-B2 Sürücülerde Modbus Haberleşme dokümanında belirtildiği gibi de kullanabilirsiniz.

Not: P5-07 parametresine 0 yazdığınızıda Home işlemi, 1-63 arası değer yazdığınızda 1-63 arası ilgili PR adımını çalıştırabilirsiniz.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
fractal
İletişim:

Mesaj gönderen fractal »

p5-07 parmetresi adresi 50eh-50fh.bu adrese dw olarak 1 yazmak yeterlimidir.yoksa bu adreslerin 1 falasınamı data gonderilecek.decimal olarak 1294-1295 adresler.

modbus 06 ilemi yazılacak?
Kullanıcı avatarı
fractal
İletişim:

Mesaj gönderen fractal »

p5.7 parameterine ne yazarsak yazalım hep 20001 değeri var.hep pr1 deki değer ne ise okdar gidiyor.homim yapmıyor.20001 den başka değerde gelmiyor..

neden?
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

20.001 = PR1 tamamlandı anlamına gelir. Parametre özellikleri için işaretlediğim bilgileri referans almalısınız.

.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.

“Servo Forum” sayfasına dön