Servo

Kullanıcı avatarı
enmuh
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

Servo

Mesaj gönderen enmuh »

Merhabalar sadece servo ve sürücüsü kullanarak dışardan gelen bir tetklemeye göre istediğim pozisyon ve hız kadar ileri geri yaptırabilir miyim? Tetikleme gelince (sensör vs) servo istediğim hız ve pozisyonda örn : önce 500 mm ileri ve sonrasında 500 geri şeklinde 1000 rpm hılza bir kere bu döngüyü sağlayacak.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Re: Servo

Mesaj gönderen Turhan »

Merhaba,

ASDA-A2 serisi servo sürücü kullanırsanız dahili pozisyonlama özelliği ile inputlar ile pozisyon kontrolü sağlayabilirsiniz.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
enmuh
İletişim:

Mesaj gönderen enmuh »

Teşekkürler a2 kullanırsam bir tetikleme sinyali ile bahsettiğim ileri ve geri uygulamasını nasıl sağlayabilirim?
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

ASDA-A2 Dahili Pozisyonlama (PR) Modu dokümanını olduğu gibi uygulayabilirsiniz.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
enmuh
İletişim:

Mesaj gönderen enmuh »

Teşekkürler. Burda tetikleme sinyali ve diğer sensörlerin on off durumuna göre uygulama yapılmış. Benim istediğim uygulama elbet bu şekilde yapılabilir ama daha basit bir yolu varsa ben sadece şunu yapmak istiyorum. Tetkleme sinyali bir kez gelince 200.000 pulse ileri gidecek. İleri gittikten sonra 200.000 pulse geri gelecek. Tek sinyalle yani tek sensör kullanmak istiyorum.İleri gittikten sonra muhakkak geri gelecek ve geri gelirken ikinci bir sensör şart vs gerekmiyor.

“Servo Forum” sayfasına dön