A2

Kullanıcı avatarı
enmuh
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

A2

Mesaj gönderen enmuh »

Merhaba A2 sürücü dahili pozisyonlamada home işlemini ve ikinci pozisyon komutunu ctrg yerine farklı bir inputa atamak istiyorum. Aynı zamanda home metodunu değiştirmek istiyorum.
Yani 3 farklı işlemi 3 farklı tetikleme ile yapmak istiyorum nasıl yapabilirim?
Kullanıcı avatarı
Coşkun
İletişim:

Re: A2

Mesaj gönderen Coşkun »

Merhaba,

Aşağıdaki görselde görüldüğü üzere PR üzerinden servonun parametre setlerine yazabiliyorsunuz. Buradan istediğiniz parametreyi seçer ve içerisine yazılacak değeri belirtirseniz. PR her çağrıldığında ilgili parametreye değeri yazacaktır. PR içerisinden "AUTO next PR" sekmesini "YES" olarak işaretlerseniz PR dan sonra bir sonraki PR a geçilecektir. Tüm istediğiniz parametre değişiklerini sıralı PR lara yazarak istediğinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Servo PR _ Write Parameter _1.png

İyi çalışmalar dilerim.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
Coşkun Özdemir - Senior Field Application Engineer - DELTA Electronics Turkey
Kullanıcı avatarı
enmuh
İletişim:

Mesaj gönderen enmuh »

Malesef gönderdiğiniz resimden bir şey anlayamadım. Biraz daha basit anlatabilir msiisniz?
Kullanıcı avatarı
Coşkun
İletişim:

Mesaj gönderen Coşkun »

Merhaba,

Aşağıdaki görsellerde adım adım işlemi anlatmaya çalışacağım.

Öncelikle yapacağınız işlem sayısı kadar boş PR ınız olmalıdır. Görselde görüldüğü üzere ben PR01 den başlıyorum.

PR larda yapılan her değişiklikten sonra "Kaydet" butonuna basmayı unutmayınız!

Adım 1.

PR01 - P2-12 parametresine 0127h yani "Home a git" (Açık Kontak) bilgisini yazmaktadır. Siz burada farklı bir input seçimi yada görev tanımı yapabilirsiniz.
PR_01_Write_P2_12.png

Adım 2.

PR02 - P2-13 parametresine 0108h yani "Komut Tetikleme" (Açık Kontak) bilgisini yazmaktadır. Siz burada farklı bir input seçimi yada görev tanımı yapabilirsiniz.
PR_02_Write_P2_13.png

Adım 3.

PR03 - P5-04 parametresine 0008h yani "Olduğu Yeri Home Kabul Et" bilgisini yazmaktadır. Siz burada farklı bir input seçimi yada görev tanımı yapabilirsiniz.
PR_03_Write_P5_04.png

Adım 4.

Parametre P5-07 içerine yazacağınız PR numarası otomatik olarak çağrılacaktır. Yukarıdaki örnekte PR lar sıralı olarak birbirine bağlanmıştır. Tamamlandığı zaman bir sonraki path e otomatik ilerle sekmesi NO yapılarak bu işlemler her PR dan teker teker de yapılabilir.

PR_Tetik.png

Umarım yeterince anlaşılır olmuştur.

İyi çalışmalar dilerim.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
Coşkun Özdemir - Senior Field Application Engineer - DELTA Electronics Turkey

“Servo Forum” sayfasına dön