Dtc1000 e 4-20mA okutma Konfigrasyonu

Kullanıcı avatarı
mehmed
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

Dtc1000 e 4-20mA okutma Konfigrasyonu

Mesaj gönderen mehmed »

Öncelikle Forumumuz Hayrlı Olsun,Herkese Başarılar,
Donanımsal olarak tamamladığım Mcc panosunda 1ad.DVP14ss2, DopB03s211 ve Dtc1000 var.Takıldığım konu Dtc1000 e 4-20mA okutup Plc ile haberleştirmek
Plc de yeniyim temel seviyede bilgim var.Forumdaki bütün dökümanları inceledim Dtc ile ilgili bir yere kadar geldim
biraz ayrıntılı cevablamanızı rica edicem bu ek modül konfigrasyon ve haberleşme olayını bilmiyorum
Teşekkürler
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
Kullanıcı avatarı
Uğur
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Re: Dtc1000 e 4-20mA okutma Konfigrasyonu

Mesaj gönderen Uğur »

DTC 4-20 mA sensör tipi ile kullanırken DTC ayarlarında eklediğiniz resimde Input Type 4-20 mA seçtikten sonra Range Hi değerine örneğin 1000 Range Lo değerine 0 girerseniz 4-20mA sinyali DTCden 0-1000 arasında okursunuz. Artık bu değeri istediğiniz gibi içeride işleyebilirsiniz. Aşağıdaki linkte PLC-DTC ve HMI-DTC haberleşme örneklerine ulaşabilirsiniz. 4-20mA bağlantısı için DTC kasasını açtıktan sonra sensör klemensinin yanında bir jumper göreceksiniz, DTC kutusu içerisinden çıkan jumperı buraya bağlamanız gerekmektedir. DTC konfigürasyonu için aşağıdaki resimdeki gibi bir ayarlama yaptıysanız DTC istasyon adresini 2 olarak kullanmalısınız.

(1) DELTA Ürünleri Haberleşme Örnekleri
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
Uğur Birdal - Technical Support Team Manager - DELTA Electronics Turkiye

Bildirimler İçin Whatsapp Kanalımıza Katılın
Whatsapp Kanal

https://www.linkedin.com/in/ugurbirdal
Kullanıcı avatarı
mehmed
İletişim:

Mesaj gönderen mehmed »

Jumper ı önceden takmıştım,Delta ürünleri Haberleşme örneklerinide incelemiştim bu klasörde Plc-2 dtc haberleşme var bende 1 adet Dtc
bu yazılımda kaçıncı satıra kadar 1 Dtc için geçerlidir ve benim Dtcomda aldığım adrese göre bu Ladderdeki komutlar da değişiklik olacakmı
son olarak Range Hi yi 1000 yapıyorum sonra eski haline geri dönüyo bi kaydet seçeneği görmedim.
ilginize teşekkürler
Kullanıcı avatarı
Uğur
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen Uğur »

Range Hi değerini değiştirdikten sonra entere basın. Pointer 1 olduğu için 100.0 olarakta deneyebilirsiniz. 2 nolu DTC ile PLC'nin haberleşeceği şekilde programda sadeleştirme yaptım inceleyebilirsiniz.

Whatsapp Kanal

Kullanıcı avatarı
mehmed
İletişim:

Mesaj gönderen mehmed »

Uğur Bey , Range Hi dediğiniz gibi oldu.
Laddr kısmında ise ; Bu 1000H değeri Dtc nin okuduğu anlık analog sinyalmidir , yani analog sinyali binary olarak D1356 da görüyoruz doğrumudur.
ID#2 ,tranfer olayını anlamadım 34 ve 55. satırdaki akışı anlatırmısınız
Kullanıcı avatarı
Uğur
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen Uğur »

1000H içerisinden 4-20mA e karşılık olarak ayarladığınız 0-1000 değerini okuyacaksınız. D1356 link haberleşmede id 2 üzerinden okunacak adresin yani 1000H adresinin tanımlandığı adrestir. Siz 0-1000 arası değeri D1512 adresinden okuyacaksınız. Bu adreste zaten programda D40 adresine transfer edilmiş.

Whatsapp Kanal

Kullanıcı avatarı
mehmed
İletişim:

Mesaj gönderen mehmed »

tamam teşekkür ettim Uğur Bey.
Kullanıcı avatarı
celaltezekici
İletişim:

Mesaj gönderen celaltezekici »

[quote=mehmed post_id=446 time=1522074794 user_id=109]
Jumper ı önceden takmıştım,Delta ürünleri Haberleşme örneklerinide incelemiştim bu klasörde Plc-2 dtc haberleşme var bende 1 adet Dtc
bu yazılımda kaçıncı satıra kadar 1 Dtc için geçerlidir ve benim Dtcomda aldığım adrese göre bu Ladderdeki komutlar da değişiklik olacakmı
son olarak Range Hi yi 1000 yapıyorum sonra eski haline geri dönüyo bi kaydet seçeneği görmedim.
ilginize teşekkürler

Merhaba.dtc inputuna 2 telli analog input bağlayacağımızı düşündüğümüz zaman,sensor e harici 24 v dc verip sensör dönüşünü dtc nin +ucu
2 ye dtc nin– 1 nolu ucunu ise kaynağın eksisi ile birleştirmelimiyim.
İyi çalışmalar
Kullanıcı avatarı
celaltezekici
İletişim:

Mesaj gönderen celaltezekici »

[quote=Uğur post_id=445 time=1522071887 user_id=2]
DTC 4-20 mA sensör tipi ile kullanırken DTC ayarlarında eklediğiniz resimde Input Type 4-20 mA seçtikten sonra Range Hi değerine örneğin 1000 Range Lo değerine 0 girerseniz 4-20mA sinyali DTCden 0-1000 arasında okursunuz. Artık bu değeri istediğiniz gibi içeride işleyebilirsiniz. Aşağıdaki linkte PLC-DTC ve HMI-DTC haberleşme örneklerine ulaşabilirsiniz. 4-20mA bağlantısı için DTC kasasını açtıktan sonra sensör klemensinin yanında bir jumper göreceksiniz, DTC kutusu içerisinden çıkan jumperı buraya bağlamanız gerekmektedir. DTC konfigürasyonu için aşağıdaki resimdeki gibi bir ayarlama yaptıysanız DTC istasyon adresini

Merhaba.dtc inputuna 2 telli analog input bağlayacağımızı düşündüğümüz zaman,sensor e harici 24 v dc verip sensör dönüşünü dtc nin +ucu
2 ye dtc nin– 1 nolu ucunu ise kaynağın eksisi ile birleştirmelimiyim.
İyi çalışmalar

“Sıcaklık ve Proses Kontrol Cihazları Forum” sayfasına dön