DTV Feedbak bağlantısı ve ayarı

Kullanıcı avatarı
erkan032
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

DTV Feedbak bağlantısı ve ayarı

Mesaj gönderen erkan032 »

merhabalar bi tesiste kullanmış olduğum dtv ler ile 12 adet havuz seviyesini 4-20mA seviye sensörü ile okuyorum bu havuzların çıkışındaki vanalar ile de havuzu set ettiğim değerde pid olarak çıkış vanasını kontrol edebiliyorum bu vanalarda feedback olmadığı için açmadan kapanmaya kadar olan sürelerini girip bu şekilde kontrol ediyordum.Ama süreler zamanla uyuşmadığı için dtv bana vananın %100 açık gösterddiği zaman vanam bazen %50 bazen %20 gibi açık oluyor dolayısıyla ben bunları sürekli kalibre edip ayarlamam gerekiyor.Sisteme yeni aktuatör aldım bunlarda 4-20mA feedback sinyali var.

1-DTV de feedback sinyali ne olmalıdır (0-10V 4-20mA)
2-Bu sinyallerin Dtv ye bağlantısı nasıldır.
3-Bu bağlantıları yaptıktan sonra Hangi ayarları girmem gerekiyor
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

Re: DTV Feedbak bağlantısı ve ayarı

Mesaj gönderen Turhan »

Merhaba,

DTV Feedback bağlantısı için 3. 4. ve 5. pinleri kullanabilirsiniz. Bu pinler potansiyometre bağlantısı için kullanılmaktadır. 4. ve 5. pinlere 0-5VDC sinyalde bağlayabilirsiniz (Potansiyometre beslemesi için 3. ve 5. pinlerde yaklaşık 5.0 VDC bulunmaktadır.)
Bağlantı şeması aşağıdaki gibi olacaktır.

Geri beslemelei vana kontrolü için çalışma modunu ctrl menüsü aracılığı ile: 'SLOP'

Valf geribeslemesini aktif edebilmek için : u-fb menüsünü 'YES' olarak ayarlamalısınız.

Diğer bilgiler için Forum sayfamızdan DTV kullanma klavuzunu indirip inceleyiniz.
DTV_Bağlantı.jpg
ctrl.jpg
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.

“Sıcaklık ve Proses Kontrol Cihazları Forum” sayfasına dön