DELTA DTV RS485 Run Stop Problemi

Kullanıcı avatarı
serhat205
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

DELTA DTV RS485 Run Stop Problemi

Mesaj gönderen serhat205 »

Merhabalar Kolay Gelsin DVP 14SSR PLC İLE RS485 Baglantısı Delta DTV İle bagladıgımda ASCII Protokolünde baglantı yaptım ama plc deki komut ile Isı Kontrol cihazını devreye almak istiyorum run moduna geçmesine gerekiyor
h0815 adresini plc de h814 olarak yazıp dataya k1 gönderiyorum ısı kontrol cihazında bir degişlik olmuyor problemim ne acaba
455.png
kullanım kılavuzunda bu
Adsız.jpg
bölümdekileri uyguluyorum acaba hatam nerde yeni plc ögreniyorum yardımlarınız için teşekkürler

Program Deneme Amaçlı Öylesine yazılmıştır deneyim için
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
Kullanıcı avatarı
Ciseotomasyon
İletişim:

Re: DELTA DTV RS485 Run Stop Problemi

Mesaj gönderen Ciseotomasyon »

Merhaba
0814H bit adrestir. Holding register olmadığı için 40.0001 sabit terimi ile toplamamalısınız.

0814H adresine 2068+1 = 2069 decimal adres ile erişebilirsiniz. Bit adresin durumunu 0 veya 1 yapabilirsiniz.
Automation
Kullanıcı avatarı
serhat205
İletişim:

CİESOTOMASYON Yaptıgınız işlemi Anlayamadım 2069 nasıl işlem olarak buluyoruz ayrıntılı anlatırsanız sevinirim
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

Merhaba,

PLC Haberleşmesi üzerinden bir bit adres kontrol edilecek ise 0814H Kontrolün RUN/STOP 0: stop; 1: run (default) adresini MODRW komutu ve H05 bit yazma fonksiyonu ile gerçekleştirmelisiniz.

7,E,1,9600 ASCII protokolü ile 2 numaralı cihazın H0814 bit adresini set/reset eden komut satırı aşağıdak gibi olcaktır.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
serhat205
İletişim:

Turhan Bey Teşekkürler
Gönderdiginiz dvp dosyasını ss2 formatına çevirip plc yüklüyorum herşey dogru ama halen run stop konumuna geçmiyor acaba DTV cihazlarda adım modundamı start stop oluyor acaba normal pıd modda veya vana modunda işlevsizmi o kafama takıldıda
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

DTV ve benzeri DTA, DTB, DTK gibi dijital göstergeli sıcaklık kontrol cihazlarında standart ayarlarında modbus yazma fonksiyonu normalde kapalı gelir DTV'nin ilk ayar menüsünde yer alan CoSH menüsünden bu cihaza veri yazılabime özelliğini YES olarak seçili olduğunu teyid edebilirmisiniz.

CoSH.png
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
serhat205
İletişim:

aktif turhan bey hatta ayarları şöyle cosh On , c-sl ASCII C-NO 2 ,bPS 9600,LEN 7,Prty Even, Stop 1 set degerine kadar degiştiriyorum ama stop start ile sorunum var problem yaşıyorum
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

Düzeltme: MODRW komutu ile bit adres yazma işlemi yapılacak ise komut değişkeninideki en son satır değerini 0 yaparsanız DTV STOP, 1 yaparsanız DTV RUN konumuna geçecektir.

Örnek komut satırına göre D100 datasını referans alabilirsiniz.

modrw_bit_yazma.png
DELTA Electronics Turkey

Kullanıcı avatarı
serhat205
İletişim:

Teşekkür ederim müsait oldugum bir zamanda uygulamasını yapacagım
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

Bir önceki Mesajda yer alankomutları DTV kontrol cihazına bağlayarak test ettim. Muhtemelen aynı kod satırlarını kullanmanız durumunda sorun yaşamayacaksınız.
DELTA Electronics Turkey

“Sıcaklık ve Proses Kontrol Cihazları Forum” sayfasına dön