DTC1000/DTC2000 Haberleşme Ayar Değişikliği

Kilitli
Kullanıcı avatarı
Uğur
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

DTC1000/DTC2000 Haberleşme Ayar Değişikliği

Mesaj gönderen Uğur »

DTC1000 Modülün Fabrika ayarlarındaki varsayılan Haberleşme Protokolleri 7,E,1,9600 ASCII ve istasyon numarası ‘1’ dir. DTCOM yazılımı ile bu ayarlar dışında farklı bir Protokol veya istasyon numarası verilecek ise aşağıdaki adımları sırası ile uygulayınız.

1.Adım: DTCOM Yazılımını açın, SET simgesine tıklayıp DELTA DIGITAL CONTROLLER pencersinden RS-485 dönüştürücünüzün Com Port Bağlantı noktasını seçtikten sonra ‘’Auto Detect’’ Butonuna tıklayın.
DTC1000 DTC2000 Haberleşme ayarları1.jpg
2.Adım: Açılan Pencerede Adress, Baud Rate, Bit Length, Parity, Stop Bit, Protocol kısımlarını Haberleşme protokollerinize uygun bir şekilde girdikten sonra START tuşuna basarak Dönüştürücünüze bağlı olan DTC1000 ve DTC2000 modüllerinizi aratabilirsiniz. Arama sonucunda DTC1000/DTC2000 modülleriniz istasyon numarası sırasına göre listelenecektir.

Ekteki örnekte; 01H-10H arası istasyon adreslerine ve 7,E,1,9600,ASCII protokollerine sahip modülleri bulmak için konfigre edilmiştir. Eğer bu parametrelerden bir veya birkaçını bilmiyorsanız ilgili kısmı ‘’UNKNOW’’ olarak seçip tüm değerler için arama yapabilirsiniz.
Modülünüzün Haberleşme protokollerini hatırlamıyorsanız 3. Adımdaki anlatıma bakınız.
DTC1000 DTC2000 Haberleşme ayarları2.jpg
3.Adım: DTC Modülünün ilk enerjilenme anından bir saniye sonra, haberlesme protokolü Modül üzerindeki ledlerde görünecek ve haberleşme protokolü göründükten sonra da, haberlesme adresi ledler ile kodlanacaktır. Bu asamalardan sonra, çalısmanın normal olduğunu göstermek için LED ler devamlı yanacaktır.
DTC1000 DTC2000 Haberleşme ayarları3.jpg
4.Adım: DTC Modülünüzün mevcut haberleşme ayarlarından farklı bir protokol ve istasyon numarası atamak istiyorsanız DTCOM yazılımından ‘ SET DTC ’ simgesine tıklayın ve açılan ‘DELTA DIGITAL CONTROLLER’ penceresinde üst kısıma mevcut haberleşme protokollerinizi ‘SET TO DTC ‘ başlığının altındaki kısma ise değiştirmek istediğiniz haberlşeme protokollerinizi girin. DTC1000 Modülünüze ilave DTC2000 Modülünüz bağlı ise ‘Communication Protocol Auto Synchronize’ check ini işaretleyip SET butonuna tıklayınız.
DTC1000 DTC2000 Haberleşme ayarları4.jpg
5.Adım: DTC Modülünüzün Haberleşme ayarları başarılı bir şekilde değiştikten sonra ekrana aşağıdaki gibi uyarı gelecektir. Bu adımdan sonra cihazınızın enerjisini kesip yeniden enerjilendirdikten sonra cihaza erişiminiz yeni haberleşme ayarları üzerinden olacaktır. Cihazınızın haberleşme ayarlarının değiştiğini 2. Adımdaki anlatım ile teyit edebilirsiniz.
DTC1000 DTC2000 Haberleşme ayarları5.jpg
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
Uğur Birdal - Technical Support Team Manager - DELTA Electronics Turkiye

Bildirimler İçin Whatsapp Kanalımıza Katılın
Whatsapp Kanal

https://www.linkedin.com/in/ugurbirdal
Kilitli

“Sıcaklık ve Proses Kontrol Cihazları Teknik Dokümanlar” sayfasına dön