AS 200 plc loadcell konfigürasyonu

Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

Re: AS 200 plc loadcell konfigürasyonu

Mesaj gönderen Turhan »

Loadcell modülü ile ilgili yapacağınız tüm işlemlerden önce uygun yük değerinde kalibrasyon işlemi yapmalısınız. Kalibrasyon işlemi sonrasında ise 201. numaralı register adrese decimal tabanda 102 veya 105 göndererek 1. veya 2. kanal değerini sıfırlayabiliyor olmalısınız. Programa bu komut satırlarını ekleyip tekrar deneyiniz.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
Cenkçi
İletişim:

Mesaj gönderen Cenkçi »

Tamam, anladım sizin gönderdiğiniz program tam bir kalibrasyon işlemi gerçekleştirmiyor. ilave satırlar gerekiyor.
Kullanıcı avatarı
Cenkçi
İletişim:

Mesaj gönderen Cenkçi »

Loadcell modülü ile ilgili yapacağınız tüm işlemlerden önce uygun yük değerinde kalibrasyon işlemi yapmalısınız. Kalibrasyon işlemi sonrasında ise 201. numaralı register adrese decimal tabanda 102 veya 105 göndererek 1. veya 2. kanal değerini sıfırlayabiliyor olmalısınız. Programa bu komut satırlarını ekleyip tekrar deneyiniz.

Merhaba,
Yukarıda anlattığınızı denedim, sürekli +,- olarak üzerine ekliyo.rPLC den sıfırlama (offset) ve kalibrasyon yaptıramadım, desteğe ihtiyacım var.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

öncelikle Re: As serisi plc loadcell kalibrasyon başlığında yer alan yaklaşık 3:16 süresindeki videodaki gibi kalibrasyon işlemini gerçekleştirmelisiniz. Kalibre işlemini gerçekleştiremezseniz zaten dara alma, sıfırlama ve diğer işlemleri de yapamazsınız.

Not: İlgili başlıktaki örnek PLC'nin sağına bağlı ilk özel modülün AS02LC lduğu varsayılarak CH1 için hazırlanmıştır.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.

“PLC Forum” sayfasına dön