delta plc ile ardunio haberleşme

Kullanıcı avatarı
mulayim
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

Re: delta plc ile ardunio haberleşme

Mesaj gönderen mulayim »

Merhaba Turhan Bey,

Dediğiniz mesajı yolladım ancak bir mesaj alamadım. Aynı ve farklı seri portlarda okuma yaptım ancak gelen bir mesaj yakalayamadım. Dataların hex yada ascıı adreslerini hangi dökümandan bulabilirim.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

PLC'yi varsayılan fabrika ayarlarına resetleyip gönderdiğim sorgu ile haberleşmeyi deneyin.

Haberleşme ile ilgili daha fazla bilgi için PLC Uygulama Manueli (DVP-ES2/EX2/SS2/SA2/SX2/SE/MC) dokümanına gözatabilirsiniz.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
mulayim
İletişim:

Mesaj gönderen mulayim »

Haberleşmeyi sağladım yardımlarınız için çok teşekkür ederim. Manuelde adresleri bulmamda yardımcı olursanız sevinirim.
Kullanıcı avatarı
mulayim
İletişim:

Mesaj gönderen mulayim »

Merhaba Turhan Bey,

Birkaç tane örnek vermeniz mümkün müdür? Attığınız d0 değerini okuabiliyorum. Örnek olarak d402 vb. için uygun adresi atabilir misiniz?
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

PLC D0 data adresi H1000'dir. Diğer data adresler ise ardışık adreslere sahiptir. Diğer adresler için mesaja eklediğim PDF'e gözatabilrisiniz.

.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
mulayim
İletişim:

Mesaj gönderen mulayim »

Merhaba

Dökümana göre D530 değeri için :010312120001EB mesajını hazırladım. Ancak geri dönüş olarak :01830775 mesajını almaktayım. Bir noktada yanlış anladığımı düşünüyorum.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

Turhan yazdı: 22 Eyl 2022, 15:59 D0 data adresinin değeri 1000 iken. örnek modbus sorgusu ve alınan cevap aşağıdaki gibi olmalıdır.

Gönderilen Sorgu ---> :010310000001EB
Alınan Cevap ---> :01030203E80F

Yukarıda belirttiğim örnek sorgu ile D0 data adresini okuyabiliyor olmalısınız. Önce doğru veri paketi için haberleşmeyi deneyiniz.
DELTA Electronics Turkey

Kullanıcı avatarı
mulayim
İletişim:

Mesaj gönderen mulayim »

D0 adresini verdiğiniz şekilde okuyabiliyorum ancak diğerlerini okuyamıyorum.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

Diğer adreslere erişebilmek için gönderdiğiniz modbus sorgusunu kontrol edin. Çünkü LRC kodunuz hatalı gözüküyor.

Resimdeki örneğe göre FFH sayısını örnekte elde edilen 29H sayısından çıkartıp 01H ile toplayınız.

.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
DELTA Electronics Turkey

Kullanıcı avatarı
mulayim
İletişim:

Mesaj gönderen mulayim »

Merhaba Turhan Bey LRC kodunu hesaplamayı örnekte anlayamadım. Daha detaylı anlatmanız mümkün müdür?

“PLC Forum” sayfasına dön