Haberleşme sorun

Kullanıcı avatarı
nebusta
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

Haberleşme sorun

Mesaj gönderen nebusta »

İyi günler

Tek hmi ve 3 plc nin rs485 üzerinden haberleştigi bir sistem kuruyoruz. Sistemde ekran üzerinden 2. ve 3. makineleri yönlendirmek için koymus olduğum butonlar 1. Makineyi de harekete geçiyor sebebi ne olabilir.

Şimdiden teşekkür eder iyi çalışmalar dilerim...
Kullanıcı avatarı
yasinakar
İletişim:

Re: Haberleşme sorun

Mesaj gönderen yasinakar »

adreslere bir bak derim .
Kullanıcı avatarı
nebusta
İletişim:

Mesaj gönderen nebusta »

Adreslerimde sorun yok. Tek butonla iki makineyi hmi üzerinden makrosuz tetikleyebilir miyim onuda bilmiyorum açıkcası yani şu an olanı istesem yapamam :roll:
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

İki farklı slave cihaz HMI üzerinden birbirine bağlı ise çok büyük olasılık ile makro komutları kullanılmıştır. Sayfa makroları, Clock makro, Arkaplan makro ve diğer satırlara gözatmalısınız.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
hakann07
İletişim:

Mesaj gönderen hakann07 »

iyi günler
bende iki slave cihas arası data transferini hmi arkaplan makrosu ile yapıyorum fakat arkaplan makro veya clock makro hangisini kullanırsam kullanayım haberleşme aşırı derecede yavaşlıyor ve hmi daki element hızları(buton vs) çok düşüyor bunu sebebi ne olabilir ?
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

DOPSoft haberleşme ayarlarında Zaman: 500, Tekrar Adedi:3 ve Zaman aşımı süresi: 0ms. olarak ayarlayın. Haberleşme Baudrate oranını kademeli oalrak 9600, 19200, 38400 şeklinde adım adım arttırarak haberleşmeyi yeniden gözlemleyin.

Hızlı bir şekilde yenilenecek verilerinizi Arkaplan makro satırına, 500-1000ms'lik periyodlar halinde yenilenmesinde sakınca olmayan haberleşme verilerinizi clock makro satırına yazıp clock makro tazeleme zamanını arttırın.

Ayrıca haberleşme kablosunu ve cihazlara ait topraklama hattını kontrol ediniz.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.

“PLC Forum” sayfasına dön