WPLSoft Analog hakkında

Kullanıcı avatarı
amasyalı
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

Re: WPLSoft Analog hakkında

Mesaj gönderen amasyalı »

analog girişden sinyal alıp analog çıkışa komuta eden (0-10 v veya 4-20mA) video eğitimi ve örnek proje varmıdır. araştırdım bulamadım. yardımcı olacaklara teşekkür ederim.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

DVP PLC ve WPLSoft Eğitimi başlığı altında 50-Modül Yapısı ve Özel Modüller, 51-FROM Özel Modül Okuma Komutu ve 52-TO Özel Modül Yazma Komutu videoalarını kullanabilirsiniz.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
amasyalı
İletişim:

merhabalar
Forumda bulunan Tüm videoları defalarca inceledim. ben cıkışı Analog değer veren kısacası PID sistemi arıyorum. Şunu diyebilirmiyiz 53 nolu videodaki D100 komutunu 54 nolu videodaki D100 olarak kullanabilirmiyiz.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

PID komutu için yönlendireceğim video anlatım bulunmuyor. Ekte daha önce bir uygulamada kullandığımız PID komutu ve açıklamalarını ekliyorum. PID Feedback sinyaline göre AC motor sürücüsüne 30.00Hz(Min Out:3000) ile 50.00(Max. Out:5000) arası değer yazmayı sağlamıştık. Data açıklamaları ve Data değerleri program ve ekran görüntüsünde yer almaktadır.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
amasyalı
İletişim:

Merhabalar
forumda sıkıntı verdiğimin farkındayım herkesden özür dilerim. bu forumda bulunan DVP PLC PID ısıtma soğutmada bulunan K300 K50 gibi değerlerin hangi anlamlara geldiği konusunda yardımcı olacaklara şimdiden teşekkür ederiz.

http://destek.delta-turkey.com/viewtopic.php?t=1039
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

Merhaba,

WPLSoft üzerinden aygıt açıklamalarını göster seçeneği aktif ettiğinizde datalara ait açıklamaları görüyor olacaksınız. Detaylı açıklama için PLC Uygulama Manueli (DVP-ES2/EX2/SS2/SA2/SX2/SE/MC) içerisinden PID komutunu inceleyebilirsiniz.
DELTA Electronics Turkey

Kullanıcı avatarı
amasyalı
İletişim:

Teşekkür ederiz
bizim ordan bir sorunumuz yok sadece komutlar için yazdım
Buradaki sorma amacımız mantığı öğrenebilmek D100: ön ısıtma ekleme zamanı elle giririlen bir zamanmıdır. yoksa K300 nedir zamanmıdır sıcaklıkmıdır. Mesala D107 D154 movlarda var ama başka bir yerde kullanılmamış. PID lerde kullanılan D30 D31 karşılığı dereceme saniyemi bunları öğrenmek istemiştim. sanki fazla tefurruat yazılmış ama kullanılanlar sanki az gibi
acaba bilgimi saklanmış

Örneğin piyasada dolaşan Delta plc Dökümanında bir soru var altında cevabı var. ama cevabı kurduğunda bir türlü çalıştıramıyorsun.

Soru10: Bir taşıma bandında bir sensör önünden geçmekte olan ürünler sayılmaktadır. Eğer taşıma bandı ters döndüğü başka bir sensör tarafından algılanırsa sayılan ürünler bir eksilmektedir. İleri yönde sayılan ürün sayısı 4 olduğunda bir motor çalışmaktadır. Bir butonla sayıcı sıfırlanabilmektedir.
Resim ekteki gibi: Mecburen bazı konuları öğrenebilmek için sormak zorunda kalıyoruz.bunları görünce bilmediğimiz bir şeymi var diyoruz. Benim için PID önemli
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

Örnek PID programında |MOV K300 D100| olarak belirtilen satır PID komutunda S3 değişkenin yani PID parametrelerine denk gelen data adresidir ve PID komutu parametre başlangıç adresi olarak belirtilen datadan itibaren yaklaşık 30wordlük bir alanı işgal eder.

D100: PID komutunun kendini yenileme zamanıdır birimi milisaniyedir (10ms çarpan ile). Okunan aktif sıcaklık değeri ile set değerini karşılaştırıp sonucu her 300x10=3000 ms. de bir yeniler ve bu yenilenen değere göre PID out çıkışını günceller. (units: 10ms.)

PID_0.jpg
PID.jpg
DELTA Electronics Turkey

Kullanıcı avatarı
amasyalı
İletişim:

Verdiğiniz bilgilerden dolayı teşekkür ederim

Ama hala anlamış değilim. internete baktığın zaman delta plc konusunda bir dünya yazı cevap var. ya konuyu bilmiyorlar yada biliyorlarmış gibi görünüyorlar. yada bilerek bu şekilde yapıyorlar. bu forumda analog kosusunda 4-20mA için yayınlanmış bir video paylaştım. konu yanlışsa o videoyu paylaşmaki bizde yanlış öğrenmeyelim , sayıcı konusunda ise o örneği yaptığın zaman çalışmıyor (veya ben çalıştıramadım) çalışmıyor ise cevap olarak yazma. o zaman benim gibi yeni öğrenenler boşa çalışmış oluyorlar.

Verdiğim rahatsızlıktan dolayı Herkesten özür dilerim.

Konuyu kendime göre burada kapatıyorum.

“PLC Forum” sayfasına dön