ISPSOFT İSTASYON ADRESİ

Kullanıcı avatarı
nhns
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

ISPSOFT İSTASYON ADRESİ

Mesaj gönderen nhns »

Merhaba, ispsofttan program yüklerken yalnız 0 ile yüklemeye izin veriyor sonrasında D1121'den değiştirsem dahi farklı bir istasyon numarası ile program yükleyemiyorum. Nasıl düzeltebilirim?
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Re: ISPSOFT İSTASYON ADRESİ

Mesaj gönderen Turhan »

Merhaba,

COMMGR Programı ile seri port üzerinden program yüklemeden önce protokol ayarlarını girip driver oluşturduktan sonra ISPSoft --> Tools --> Communication Settings penceresinden bu driveri seçin ve bağlanacağınız istasyon numarasını seçtikten sonra programı yükleme/çekme işlemi yapabilmelisiniz.

Not: D1121(RS485/RS232) PLC istasyon numarası, D1120 (RS-485) ve D1036(RS-232)Haberleşme protokolüdür. (D1120 = H0086 --> 7,E,1,9600) Programa online olup Bbu iç registere ait değerleri mesaja ekleyebilirmisiniz.

Not: PLC stop konumuda iken enerjilendiğinde PLC Haberleşme protokolleri 7,E,1,9600,ASCII'dir ve 0 istasyon numarası ile PLC'ye bağlanabilirsiniz
COMMGR.jpg
ISPSoft.jpg
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
nhns
İletişim:

Mesaj gönderen nhns »

Değişim yok malesef. Halen yalnızca istasyon numarası 0 iken online olabiliyorum.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
En son nhns tarafından 18 Eki 2019, 09:27 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

D1120 data adresine Hexadecimal tabanda 86 sayısını H86 olarak göndermezsiniz. 16#0086 yazmalısınız. Benzer şekilde D1121 adresine de 17 sayısını K17 olarak gönderemezsiniz. doğrudan 17 sayısını yazmalısınız.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
nhns
İletişim:

Mesaj gönderen nhns »

Bu konumda istasyon adresim 0 ve 1 iken program yükleyebiliyorum fakat D1121 adresinin değerine göre değişiklik olmuyor.
En son nhns tarafından 18 Eki 2019, 09:56 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
nhns
İletişim:

Mesaj gönderen nhns »

Datayı yanlış yazmışım sorun düzeldi teşekkkür ediyorum.
Kullanıcı avatarı
celilakyol
İletişim:

Mesaj gönderen celilakyol »

Merhaba,

ss2 plc ve 107ev hmi ile rs-232 bağlanamadım, bir yanlışım mı vardır?
Ekran görüntüsü 2023-02-20 134448.png
Adsız.png
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

DVP-SS2 PLC'nin COM1 arabirimine ait haberleşme protokol değişikliği için Delta Library-->COM_Protocol_Setting-->DFB_COM1_Protocol fonksiyon bloğunu kullanabilirsiniz. Bu FB'nin değişken açıklamaları için F1 yardım menüsünü kullanabilirsiniz.

.
DELTA Electronics Turkey

Kullanıcı avatarı
celilakyol
İletişim:

Mesaj gönderen celilakyol »

Burada hmi dsub soketinde 7-8 ve 1-4-6 kendi aralarında kısa devre olması mı lazım?
Adsız.png
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

Evet, kabloyu kendiniz yapacaksanız bu pinlerin köprü olması gerekmektedir.
DELTA Electronics Turkey

“PLC Forum” sayfasına dön