28sv11t2 ile puls sürerken komutta kalıyor

Kullanıcı avatarı
dcvoltage
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

28sv11t2 ile puls sürerken komutta kalıyor

Mesaj gönderen dcvoltage »

stl komut adımıları ile servo motoru girilen değerlere gönderiyorum örneğin.1konum a gidiyor m1029 yükselen kenar ile
stpe adım atlıyor alt satırdada şartla beraber servoyu 2.pozisyona git diyorum komutu işlemiyor
nerde taklıyorum yardıma ihtiyacım var
ekran alıntısı ekte
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Re: 28sv11t2 ile puls sürerken komutta kalıyor

Mesaj gönderen Turhan »

- PLC Programınızda genel amaçlı kalıcı veya geçici step adımı olarak S20~S911 arası step adımlarını kullanınız.

- Aynı step grubunda hem S15 hemde S16 gibi step adımların her ikisininde aynı anda aktif olamayacağını unutmayınız.

- M1029 pozisyon tamamlandı bit adresinin yükselen kenar tetiği 1 tarama saykılı sonrasında pasif olacağından; S14, M119 aktif iken M1029 bitinin sadece ilk saykılında komutları aktif edeceğinden ladder tarama önceliğine dikkat ediniz.

step_ladder.jpg
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
dcvoltage
İletişim:

Mesaj gönderen dcvoltage »

porgramda şöyle step mantığı kurdum
step adım set1 den sonra stl10 ...stlS11....adımlar devam ediP STL S21 sonunda bu grubu ret yapıp sonlandırdım. STL 21 adım içinde şartlar varsa
setS3'e atlatıp burdanda STL S30....STL31....STL33 bu adımı RET yaptım program bu şekilde çalışıyor fakat STL yapılandırmam
sizin dediğinize göre hatalı zaten daha öncede takıldığım konuda bununla alakalı
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

Evet,

Step kontaklarınızın adımlamasını S0 --> S20 --> S21 --> S22 .... şeklinde konumlandırdığınızda muhtemelen sorun çözülecektir.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.

“PLC Forum” sayfasına dön