PLC Pwm Çıkışı

Kullanıcı avatarı
ilezirabit
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

PLC Pwm Çıkışı

Mesaj gönderen ilezirabit »

Elimde DVP12SE11R model plc var. ben bu plc ile fırçalı 24 volt dc motor hız kontrolü yapmak istiyorum. bildiğim kadarıyla bu dc motorun plc ile hız kontrolunu yapabilmek için ya analog çıkış modulu alıp onunla sürücüyü kontrol etmek gerek yada pwm dalga sinyali girişi olan bir dc motor sürücü alıp bu pwm dalgayı plc uzerınden gondermek gerek. Başka bir yolu var ise paylaşırsanız sevinirim. Bu hız kontrolunu analog okudugum bir değeri referans alarak plc uzerınden yapmam gerekiyor o yuzden dırekt olarak plc uzerınden kontrol istiyorum. Lakin baska marka plc lerin bazılarında pwm cıkısı yok. Ben bu plc ile pwm cıkısı uretebilir miyim? ve yahut DVP-16SP genişleme modulu uzerınden pwm cıkısı yapabilir miyim? bu konuda yardımlarınızı bekliyorum. Bir de eğer yardımcı olabilirseniz DC motor için pwm ile kontrol edebileceğim sürücü secmekte zzorlanıyorum. meslege yeni basladım o yuzden biraz tecrubesizim yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Re: PLC Pwm Çıkışı

Mesaj gönderen Turhan »

Röle çıkışlı bir PLC ile yüksek hızda PWM çıkışı elde edemezsiniz aynı durum İlave dijital IO modülleri içinde geçerlidir.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
ilezirabit
İletişim:

Mesaj gönderen ilezirabit »

Mpu su role cikisli olup ilave modulu transistor cikisli olursa , ilave modul uzerinden pwm uretebilir miyim peki? Bir de ilave analog cikis modulu alip mevcut sisteme dahil etsem onun uzerinden 0 10 v bir analog cikis ile motor u kontrol etsem ne kadar saglikli olur ya da onerebileceginiz bir yol varmi? Aydica ekteki motor icin nasil bir surucu almaliyim degerleri ne olmali nelere dikkat etmeliyim yardimci olabilir misiniz?
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

ilave IO modulü üzerinden PWM çıkışı elde edilemez. Diğer bilgiler için DC motor sürücüsü satışı gerçekleştiren ürün tedarikçileri ile irtibata geçmelisiniz.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.

“PLC Forum” sayfasına dön