12SA2 T PLC İLE ZAMAN

Kullanıcı avatarı
hakanbug14
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

12SA2 T PLC İLE ZAMAN

Mesaj gönderen hakanbug14 »

Merhaba herkese iyi çalışmalar
Benim bir sorum olucaktı öncelikle kullandığım plc 12sa2 t modül olarak iki adet 16sp11r ve 1 adet dtc1000v benim yapmak istediğim ise makinaya belirli tarihler belirlemek daha doğrusu örnek veriyim makina satışı yapıldı karşı taraftan alacağım çekin günü geldi fakat ödeme yapmadı ben otomatik 2 adet tarih belirlemek istiyorum işte örnek 20.12.2019 tarihinde ekranı kilitle şifre konumuna geçsin yani ben şifreyi verdikten sonra 2.inci tarih devreye girsin oda 20.05.2020 tarihinde kendini kilitlesin tekrar şifre istesin farklı bir şifre bununla alakalı bir uygulama yaptınızmı daha önce yada yardımcı olurmusunuz?
Kullanıcı avatarı
Uğur
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Re: 12SA2 T PLC İLE ZAMAN

Mesaj gönderen Uğur »

Burada hazır bir fonksiyon yok fakat gerçek zaman saatini okuyarak istediğini tarih ile karşılaştırıp bir çıkış alabilir ve bu alınan çıkış ile de PLC programının çalışmasını dallandırabilirsiniz. Aşağıdaki eklediğim program örneğinde sizin girdiğiniz set zamanı RTC ile karşılaştırılıp zamana ulaşırsa M100 biti aktif olacaktır. Ve bu aşamadan sonra program CJ ile end satırına dallanacağı için PLC programı artık çalışmayı durdurmuş olacaktır. Siz HMI ile M101 i aktif ederseniz program dallanmayı durduracak. Burada ben M101 i dikkat etmeden seçtim siz M101 i kalıcı bit olarak seçin yeterli.

TRD - PLC Gerçek Zaman Saatini (RTC) Okuma
CJ - Jump Komutu 8
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
Uğur Birdal - Technical Support Team Manager - DELTA Electronics Turkiye

Bildirimler İçin Whatsapp Kanalımıza Katılın
Whatsapp Kanal

https://www.linkedin.com/in/ugurbirdal
Kullanıcı avatarı
hakanbug14
İletişim:

Re: 12SA2 T PLC İLE ZAMAN

Mesaj gönderen hakanbug14 »

TEŞEKKÜR EDERİM

“PLC Forum” sayfasına dön