15mc ve hmı

Kullanıcı avatarı
batı
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

15mc ve hmı

Mesaj gönderen batı »

iyi günler

ayrıca örneğim actual position komutundaki pozisyon değerini hmı da nasıl görebilirim.?
herhangi bir bloktaki busy,active,done gibi çıkışları hmı da nasıl gösterebilirim.
son olarak 15mc de servonun yazdığım kadar ilerlemesini (ileri veya geri) hangi komutla yapabilirim.
mümkünse örnekli bir geri dönüş olabilirse sevinirim.
Adsız1.jpg

bu resimdeki gibi ekrandan yazdığım pozisyona gitmek için move_additive komutunu kullanıyorum.gittiğim mesafe bitince aynı mesafede servoyu ters döndürmem

gerekiyor.distance kısmına verdiğim ölçünün negatifini yazıp öyle ters çevireyim diyorum.fakat verdiğim ölçüyü negatife çeviremiyorum.

bu değeri nasıl negatife çeviririm. yada motoru bir ileri bir geri nasıl çalıştırırım?

saygılar
Adsız.jpg
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
Kullanıcı avatarı
Uğur
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Re: 15mc ve hmı

Mesaj gönderen Uğur »

Move Absolute komutu ile direk hedef vererek gidip gelmesini sağlayabilisiniz. Örnek 1000 e git dediğiniz zaman gider. Tekrar 0 a git dediğiniz zaman başlangıç noktasına döner. Eğitim videolarımızı incelerseniz daha hızlı ilerlemenize yardımcı olacaktır. Çıkış durumlarını izlemek için onları birer değişkene bağlamalı ve bu değişkenlerede adres vermelisiniz. Sonrasında bu adresi HMI üzerinde kullanarak iletişim kurdurabilirsiniz. 15MC için DOP100 HMI kullanmanızı öneririm çünkü DOPB serisi 64 bit adres yapısını desteklememektedir.

12- 15MC MC_MoveAbsolute ile Absolute Pozisyonlama
Uğur Birdal - Technical Support Team Manager - DELTA Electronics Turkiye

Bildirimler İçin Whatsapp Kanalımıza Katılın
Whatsapp Kanal

https://www.linkedin.com/in/ugurbirdal
Kullanıcı avatarı
batı
İletişim:

Re: 15mc ve hmı

Mesaj gönderen batı »

cevap için teşekkür ederim uğur bey.

dop100 serisi sipariş esnasında stok yoktu o yüzden dop b almak zorunda kaldım.

15 mc deki data convert modülleri ile dataları convert edip kullanıyorum.

saygılar

“MC Forum” sayfasına dön