İki sayısal değeri kontrol etmek

Kullanıcı avatarı
telsiz
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

İki sayısal değeri kontrol etmek

Mesaj gönderen telsiz »

Merhaba Üstadlar
Projemde delta analog modül girişine giren pot var.Değer hmi ve plc D0'da ve hmi de değeri görüyorum.
Şimdi ben ekranda başka bir sayısal değer gir elementi kullanıp atıyorum D4,buna değer girsem...D0 öncelikli olmak şartı ile Başka bir elementte D8 de bu sonucu göstersem.Durum ne olur acaba?

Özetlersem:iki farklı değeri alıp,öncelik vermek şartı ile başka bir değere atabilirmiyim.?

*Uygulamam şu olacak;motor hız bilgisini hem pot ile hemde hmi den sayısal element ile kontrol edebilirmiyim.(öncelik pot !)
Son kalıcı değer %.... olarak D8 de görmek istiyorum.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Re: İki sayısal değeri kontrol etmek

Mesaj gönderen Turhan »

Merhaba,

Motor sürücüsünün frekans komut kaynağı ne olarak ayarlanmış? Bu ikili kombinasyon PLC içerisinde ayrılıp tek bir komut kaynağına mı yazılacak yoksa bir input ile frekans komut kaynakları mı değişecek?

Ayrıca motor sürücüsünün ve kullandığınız diğer ürünlerin tam model kodu nedir?
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
telsiz
İletişim:

Re: İki sayısal değeri kontrol etmek

Mesaj gönderen telsiz »

Merhaba Turhan bey geç oldu ama

-Motor sürücüsünün frekans komut kaynağı ne olarak ayarlanmış?
>:Analog 0-10v ayarlı.

- Bu ikili kombinasyon PLC içerisinde ayrılıp tek bir komut kaynağına mı yazılacak yoksa bir input ile frekans komut kaynakları mı değişecek?
>: Bu ikili kombinasyon pot analog girişin Data regısterı bir Memory ile öncelikli olacak.Ekrandaki sayısal deger gır elementı Data regıstırı ile paralel bağlantı gibi çalışacak.ikisinin Sonuç Data regestırı once plc analog cıkısa verılecek.Oradan motor surucusunun analog 0-10v gırışine verılecek.

-Ayrıca motor sürücüsünün ve kullandığınız diğer ürünlerin tam model kodu nedir?
>:Mitsubishi D700 SC

“PLC Forum” sayfasına dön