WPLSoft Simulatör'de zaman aşımı hatası

Kullanıcı avatarı
deeppacific
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

WPLSoft Simulatör'de zaman aşımı hatası

Mesaj gönderen deeppacific »

Simulatör ekranında derleme hariç, yaptığım bütün işlemlerde bu hatayı alıyorum. Online mod, PLC'ye yazdırma, Run etme gibi işlemlerin hepsi " zaman aşımı " hatası veriyor.

Sorunu ne yaptıysam çözemedim. Güvenlik duvarını kapattım, tekrar yükledim, regeditteki kalıntı dosyaları temizleyip tekrar temiz kurulum yaptım, uyumluluk sorunlarına karşı xp sp3, win7, win8 de çalıştırdım. Devamlı yönetici olarak çalıştırma işlemini gerçekleştirdim.

Herhangi bir şekilde çözüme ulaşamadım. Sorunu nasıl çözebilirim acaba ? Program simulatör ile iletişim kuramıyor sanırım.

Resim
Kullanıcı avatarı
deeppacific
İletişim:

Re: WPLSoft Simulatör'de zaman aşımı hatası

Problem COM portumun boş olmasından kaynaklanıyor sanırım. Diğer PC'de denediğimde otomatik olarak COM 1 portu atanmış olarak geliyor. Fakat problem yaşadığım PC'de COM 0 olarak görünüyor. COM portu ataması yapamıyorum çünkü boş görünüyor. COM port ataması nasıl yapabilirim acaba ?
Kullanıcı avatarı
deeppacific
İletişim:

Aygıt yöneticisinden kontrol ettiğimde, herhangi bir COM port aygıtı göremiyorum. WPLSoft'u kurarken sanal bir port kurulumu gerçekleşmiyor sanırım PC'ye. Bunu nasıl çözebilirim ?
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

Merhaba,

Kullanmış olduğunuz WPLSoft versiyon bilgisi nedir?
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
deeppacific
İletişim:

Turhan yazdı: 11 May 2020, 10:59 Merhaba,

Kullanmış olduğunuz WPLSoft versiyon bilgisi nedir?
Version 2.49
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

Bende aynı versiyonu kullanıyorum.

Simulator kullanımında herhangi bir sorun gözükmüyor. Simulator sekmesini aktif ettikten sonra 3-5 saniye kadar bekleyip simulator modunda çalışmayı deneyiniz. Ayrıca mümkün ise farklı bir PC 'dede deneyebilirmisiniz?

WPLSOft_v2,_49.png
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
Uğur
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen Uğur »

WPLSoftu kurup simulatorü ilk çalıştırdığınız zaman sizden işletim sistemi izin ister bunu reddetmiş olabilirsiniz, bu durumda bağlantı çalışmayacaktır. WPLSoftu kaldırıp tekrar kurun ve o izini kontrol edin.
Uğur Birdal - Technical Support Team Manager - DELTA Electronics Turkiye

Bildirimler İçin Whatsapp Kanalımıza Katılın
Whatsapp Kanal

https://www.linkedin.com/in/ugurbirdal
Kullanıcı avatarı
deeppacific
İletişim:

Uğur yazdı: 11 May 2020, 11:46 WPLSoftu kurup simulatorü ilk çalıştırdığınız zaman sizden işletim sistemi izin ister bunu reddetmiş olabilirsiniz, bu durumda bağlantı çalışmayacaktır. WPLSoftu kaldırıp tekrar kurun ve o izini kontrol edin.
Bahsettiğiniz izini artık sormuyor PC. Sanırım tekrar sormamak üzere kapatmışım o izni. Tekrar nereden görüntüleyebilirim bu izin işlemini ?
Kullanıcı avatarı
Uğur
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen Uğur »

Çalışırken soran bir windows güvenlik izninden bahsediyorum. Revouninstaller gibi kaldırma yazılımları ile tamamen kaldırıp tüm artıklarıyla sonra tekrar kurarak test edebilirsiniz. Birde aşağıdaki dizinde simulatorler göreceksiniz unları sağ klik ile izinlerine bakın ve yönetici izni vererek deneyebilirsiniz.

Kod: Tümünü seç

C:\Program Files (x86)\Delta Industrial Automation\WPLSoft 2.49\Simulator
Uğur Birdal - Technical Support Team Manager - DELTA Electronics Turkiye

Bildirimler İçin Whatsapp Kanalımıza Katılın
Whatsapp Kanal

https://www.linkedin.com/in/ugurbirdal
Kullanıcı avatarı
nasrullahozbey
İletişim:

Mesaj gönderen nasrullahozbey »

deeppacific yazdı: 08 May 2020, 21:44 Simulatör ekranında derleme hariç, yaptığım bütün işlemlerde bu hatayı alıyorum. Online mod, PLC'ye yazdırma, Run etme gibi işlemlerin hepsi " zaman aşımı " hatası veriyor.

Sorunu ne yaptıysam çözemedim. Güvenlik duvarını kapattım, tekrar yükledim, regeditteki kalıntı dosyaları temizleyip tekrar temiz kurulum yaptım, uyumluluk sorunlarına karşı xp sp3, win7, win8 de çalıştırdım. Devamlı yönetici olarak çalıştırma işlemini gerçekleştirdim.

Herhangi bir şekilde çözüme ulaşamadım. Sorunu nasıl çözebilirim acaba ? Program simulatör ile iletişim kuramıyor sanırım.

Resim

Aynı sorunu bende başladı. Bir haftadır sorunsuz bir şekilde kullanırken birden similasyon yaparken zaman aşımı demeye başladı. Wplsoft 2.49 u kullanıyorum 4 kere tamamen sıldım yükledim virüs programını kapattım defenderi kapattım yinede sorun cozulmedı. wplsoft 2.48 i yükledim ondada aynı sorunu yaşadım

“PLC Forum” sayfasına dön