AS plc canopen

Kullanıcı avatarı
bpunar34
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

AS plc canopen

Mesaj gönderen bpunar34 »

Bir uygulamada sew eurodrive mdx61 servo sürücüyü AS 228 Plc kullanarak fieldbus üzerinden kontrol etmek istiyorum. AS PLC ile ASD a2 sürücülere canopen uygulaması yaptım ama bu uygulamada farklı sürücü olduğu için kullancağım komutlar sanırım farklı.Canopen builder kullanarak ayarları yapmam mı gerekiyor.Yoksa manuelde gördüğüm kadarıyla CANRS komutunu kullanarak mı data alış verişi yapmam gerekiyor.Bide sanırım canopen ayar kısmını DS301 moduna almam lazım sanırım iyi çalışmalar.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Re: AS plc canopen

Mesaj gönderen Turhan »

Merhaba,

AS200 serisi PLC'nin özel canopen komutları Delta servo sürücü'nün dahili PR özelliğini kullandığından bu komutlar ile haberleşme gerçekleştiremezsiniz. Eğer servo sürücünüz CANopen DS301 haberleşmeyi destekliyor ise adresleri manuel bir şekilde PLC dataları ile eşleştirip bu datalar üzerinden haberleşmeyi gerçekleştirmelisiniz.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
bpunar34
İletişim:

dataları manuel eşleştirmeyi nasıl yapabilirim bu konu hakkında bilgiye sahip değil asplc manuellerinede baktım çok birşey bulamadım haberleşmede 3PDO 3PDI veri alışverişi yapacağım örnek bir uygulama var mı acaba canopen haberleşmeyle ilgili birde bu data atamalarını canopen builder programında mı yapmalıyım. as plc canopen builder yazılımını destekliyor mu?
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

Öncelikle AS200 HWCONFIG menüsünden "Can port Work Mode" seçeneğini DS301 olarak ayarlamalısınız. Baudrate sekmesinden haberleşme hızınızıda ayarlayıp projenizi kayıt etmeli ve bu ayarları PLC'ye yüklemelisiniz. Ardıdan CPU üzerine sağ tıkladığınızda haberleşme konfigürasyonalrından "CANOpen Builder" programını seçip konfigürasyonunuzu tamamlayabilirsiniz.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
bpunar34
İletişim:

bu şekilde konfigürasyon yaptım mdx61b cihazın eds file dosyasını ekledim peki bu dataların plc deki d adres karşılıklarını nasıl belirliyoruz
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

Bu adımdan sonra CPU'nun üzerine çift tıklayıp servo cihazı adreslemek için adres listenize eklemelisiniz. Program adreslerinizi PLC'nin D20.000'li adresleri ile otomatik eşleyecektir.
DELTA Electronics Turkey

“PLC Forum” sayfasına dön