YA2000 iniverter modbus haberleşme

Kullanıcı avatarı
suatmutlu
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

YA2000 iniverter modbus haberleşme

Mesaj gönderen suatmutlu »

Merhaba YA2000 inverterini modbus üzerinden start/stop ve frekans komutu göndermek istiyorum kullanacağım plc 14SS2, frekans ve start/stop için komutları doğru yazamadım yardım edebilir misiniz ?
modbus adreslerini ekliyorum
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Re: YA2000 iniverter modbus haberleşme

Mesaj gönderen Turhan »

Merhaba,

MODRW komutu ile PLC'den modbus sorguları üretebilirsiniz. Bunun için iki Delta PLC'nin birbiri ile olan haberleşme örnek programını çalışmaya ait ekran videosu ile birlikte paylaşıyorum. Örneklerden Master olan dosyayı referans alınız. Programlar ISPSoft'a göre hazırlanmış olsada aynı komut ve komut dizilimleri WPLSoft içinde geçerlidir.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
korhan2239
İletişim:

Mesaj gönderen korhan2239 »

Merhabalar;
Frekansi yazcagınız hex adresı h1000 ,komut kaynagı adresıde h2000, daha önce bir projemde delta plc ve YA 2000 sürücü ıle çalişmiştim ama ben link haberleşme üzerinde yapmıstım frekans yazıp ,akım,tork ,dc bara gerılımı vb gıbı bilgileri okudum ,start stop ve yön bılgılerını plc fızıkısel cıkısından vermeyi tercıh etmıştim,Örnek projeyı ben sizlerle paylasıyorum.iyi çalişmalar
Otomasyon teknikeri
Kullanıcı avatarı
suatmutlu
İletişim:

Mesaj gönderen suatmutlu »

Teşekkürler iyi çalışmalar

“PLC Forum” sayfasına dön