DVP PLC-RS 485-VFD

Kullanıcı avatarı
wplsoft10
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

DVP PLC-RS 485-VFD

Mesaj gönderen wplsoft10 »

Merhabalar

Yaklaşık 4 ay önce wplsoft editörü ile, delta dvp plc' leri proğramlamayı öğrenmeye başladım. Bu sürecte, yotube kanalına yüklemiş olduğunuz eğitim videolarınızdan, bu zeminde paylaştığınız döküman ve forumda ki konulardan istifade ettim. Fakat rs 485 haberleşme protokolü ve dvp plc kullanarak, bir aet 3 Faz AC Asenkron motorunun hız, yön, start, stopbunun nasıl yapılacağına dair kavramsal olarak bir açıklama içeren bir eğitim videosu yada döküman bulamadım. Endüstriyel alanda cok sık kullanılan 3 Faz AC Asenkron Motorun kontrolüne dair bir eğitim videosu varsa lütfen linkini atmanızı rica ediyorum. Bu konuyu kavrayabilmem için ne yapmalıyım, paylaşılan örnek uygulamalardan birşey anlayamadım, ne yapmalıyım. Teşekkür ederim, iyi çalışmalar dilerim.
Kullanıcı avatarı
İslam
İletişim:

Re: DVP PLC-RS 485-VFD

Mesaj gönderen İslam »

Merhaba,

Bahsettiğiniz durumu anlatan bizim tarafımızdan anlatılmış video ya da doküman bulunmamaktadır. Yapılan işlem çokta zor değil. Uygulamanız gereken adımlar şu şekildedir;

PLC ile sürücüyü haberleştirmek için MODRW komutunu kullanabilirsiniz. Komutun kullanımı aşağıdaki linkte anlatılmaktadır.

MODRW - Modbus Okuma - Yazma Komutu

Ya da tarafımızdan hazırlanmış ve çalışırlığı kontrol edilmiş PLC - İNVERTER Link Haberleşme örneğini yine aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.

Delta Ürünleri Haberleşme Örnekleri

Bağlantı olarak sürücü RJ45 soketindeki 4(-) ve 5(+) nolu pinlerden RS485 + ve - yi PLC yanındaki RS485 soketine bağlayın. Sürücü içerisinde aşağıdaki parametreleri ayarlayarak kullanabilirsiniz.

02-00 = 3 Frekans Kaynağı(RS-485)
02-01 = 3 Komut Kaynağı(RS-485)
09-00 = X İstasyon No
09-01 = X Haberleşme Hızı
09-04 = X Haberleşme Protokol

NOT : Bağlantı ve parametreler VFD-EL sürücü baz alınarak hazırlanmıştır. Sizin elinizde hangi model var ise muhakkak dokümandan kontrol ediniz.

Sık kullanılan sürücü modbus adreslerine alt satırdan ulaşabilirsiniz;

2000H --> 1 : STOP , 18 : FWD+RUN , 34 : REV+RUN sayılarını decimal olarak gönderebilirsiniz. Sürücü run/stop adresidir.
2001H --> X Sürücüye frekans bilgisi göndermek için kullanacağınız adrestir.
2103H --> X Anlık çıkış frekansı okunur (H)

geriye kalan adresleri ilgili modelin dokümanından görebilirsiniz.
İslam Karadeniz - Technical Support Engineer - DELTA Electronics Turkey
Kullanıcı avatarı
wplsoft10
İletişim:

Re: DVP PLC-RS 485-VFD

Mesaj gönderen wplsoft10 »

Konuyu anlayabilmem için gerekli ve yeterli açıklama ve bilgileri paylaştığınız için teşekkür ederim. İyi çalışmalar dilerim.

“PLC Forum” sayfasına dön