AS PLC Analog Modul

Kullanıcı avatarı
apomavi
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

AS PLC Analog Modul

Mesaj gönderen apomavi »

MErhaba. Sormak ıstedıgım kısa bır soru var. Benım sensorum 1...10V cıkıs verıyor. AS plc me taktıgım 06XA nın 1. kanalı ıle bu sensoru okuma ıstıyorum. Ben modlardan 0-10V u sectım ama ben bunu 1-10V a donusturmek ıstıyorum. ve sonradan da sensorden okuncak verılerı 150-2300 olarak scala ederek vermesını ıstıyorum. scala yapmayı bılıyorum ama oncesınde sıstemı 0-10V dan 1-10V a almam gerek bunu nasıl yağarım nerelere ne yazmam gerekıyoru Ch1 Offset kısmına ne yazmam gerek?
Kullanıcı avatarı
Uğur
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Re: AS PLC Analog Modul

Mesaj gönderen Uğur »

1-10V için yine 0-10V giriş tipini seçerek okumalısınız. Bu durumda 1-10V a karşılık yaklaşık 3200~32000 arası değer gelecektir. Bu değeri skala komutu ile verdiğiniz aralığa skala etmeniz yetecektir.
Uğur Birdal - Technical Support Team Manager - DELTA Electronics Turkiye

Bildirimler İçin Whatsapp Kanalımıza Katılın
Whatsapp Kanal

https://www.linkedin.com/in/ugurbirdal
Kullanıcı avatarı
apomavi
İletişim:

Mesaj gönderen apomavi »

Skala komutu ile degil de hardware setup dan floating i severek oradan yaomak istiyordum scala yi. Sizin online egitimde gosterdiginiz gibi. Oradan ofset verip floating kismindan scala yapabilir miyim?
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

HWCONFIG menüsünde skala işlemi sonu değişkeni yalnızca Floating Format seçildiğinde aktif olmaktadır. Offset değerini -3200 girip deneyiniz. Eğer Floating formatta offset değeri çalışmaz ise tamsayı tabanında elde edeceğiniz sonuç değişkenini PLC Skala komutu sklalandırmanız gerekecektir.

.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
apomavi
İletişim:

Mesaj gönderen apomavi »

sensorumden gelen 1-10V sınyalı plc de 150-2300 olarak gorebılmek ıcın bu ayarları yaptım. herhalde doğrular...?
1.PNG
2.PNG
3.PNG
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.

“PLC Forum” sayfasına dön