50mc programlama

Kullanıcı avatarı
seko
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

50mc programlama

Mesaj gönderen seko »

Merhaba,

50mc ile slave olarak sadece A2-e sürücüler kullanıldığında ISP soft yeterli midir? Can Open Builder'a ihtiyaç var mı? Eğitim dosyalarınızda bahsedilen can open builder motion ağ yapılanmasını(A2-e ler için) isp soft ile yapabilir miyim?
Kullanıcı avatarı
Uğur
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Re: 50mc programlama

Mesaj gönderen Uğur »

ISPSoft yada CANopen Builder dan biri yeterli fakat biz CANopen Builderı öneriyoruz.
Uğur Birdal - Technical Support Team Manager - DELTA Electronics Turkiye

Bildirimler İçin Whatsapp Kanalımıza Katılın
Whatsapp Kanal

https://www.linkedin.com/in/ugurbirdal
Kullanıcı avatarı
seko
İletişim:

Mesaj gönderen seko »

50mc-06 ile Can open builder kullanırken:

1-hardware config/motion sekmesinde baud rate sabit 100 mbps ve pasif buton (yani değiştiremiyorum)
2-net. config. / motion sekmesinde 112 master'ın baud rate sabit 1 mbps ve pasif buton (yani değiştiremiyorum) Yani fark var.
3-112 master (50mc-06) üzerine sağ tıkladığımda eğitim videosunda anlattığınız scan network sekmesi pasif?

Bu program yaklaşık 1 yıldır güncellenmemiş bu MC de yeni sayılır. ISP soft ise 2 ay önce güncellenmiş. Nasıl devam edeyim?
Kullanıcı avatarı
Uğur
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen Uğur »

Motion değerleri bahsettiğiniz gibi sabittir. Ethercat için otomatik arama yoktur sürücüleri sırayla 1,2,3,4 gibi id vererek elle motion bölümünden ekleyip kontrol edebilirsiniz.
Uğur Birdal - Technical Support Team Manager - DELTA Electronics Turkiye

Bildirimler İçin Whatsapp Kanalımıza Katılın
Whatsapp Kanal

https://www.linkedin.com/in/ugurbirdal
Kullanıcı avatarı
seko
İletişim:

Mesaj gönderen seko »

CanOpenBuilder da hard.config. de sol modül ekleme aktif değil, sadece sağ aktif. Nasıl aktif ederim?
Kullanıcı avatarı
irfan-75
İletişim:

Mesaj gönderen irfan-75 »

seko yazdı: 18 Eyl 2020, 17:17 CanOpenBuilder da hard.config. de sol modül ekleme aktif değil, sadece sağ aktif. Nasıl aktif ederim?
merhaba ben kullandığım için cevap vermeyi uygun gördüm.
Bu MC plc ler de sag modüler dijital giriş çıkışlar I2.0..7- Q2.0...7 diger modüler bunun devamı olarak adres numarası verebilirsin sırasıyla ( plc üzerindekiler I0.0..7 I1.0..7 Q0.0..7 - Q1.0..7) normal plc modül sırasından farkı 2.3.4.5.6.7.8.9. diye gider kaç modül kullanırsan artık o size bağlı iyi çalışmalar.
Birde programın içindeki Help menüsü içerisinde bunların ve diger tüm parametrelerin açıklamaları var mutlaka gözden geçirmeni tavsiye ederim.

“MC Forum” sayfasına dön