PLC LİNK Data Yazamama Sorunu

Kullanıcı avatarı
serhat205
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

PLC LİNK Data Yazamama Sorunu

Mesaj gönderen serhat205 »

Hayırlı Geceler Örnek DTC Link Haberleşme programı Delta Dtv Baglanıyorum Sadece Sıcaklıgını degiştirebiliyor nerde Hata yapıyorum Yada Link haberleşme uygun degil sadece H1000 ve H1001 Okuyabiliyorum ID2 benim için Önemli ID 1 Kullanmıyorum
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Re: PLC LİNK Data Yazamama Sorunu

Mesaj gönderen Turhan »

Mesajınızda tam anlayamadım. Hangi slave ID'nin hangi adreslerini okuyup hangi adreslerine veri yazacağınızı sırası ile belirtebilirseniz yardımcı olmaya çalışabiliriz.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
serhat205
İletişim:

İyi Günler iyi çalışmalar Turhan bey
Plc master ID 17
Delta DTV ID2
Normalde haberleşme saglaniyor
Ama sadece 1 Data Bilgi gönderebiliyorum amacim en azindan 6 Data ile bilgi alişveri
H1000
H1001
H1012
H1006
Gibi gibi
Burda resimler 1415 H1006 Data gonderemiyorum
DTV nin Heat Cool ayarını yapmak örnek olarak
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

Stardartta link haberleşme eklediğiniz tablodada göreceğiniz gibi sırası ile 1,2,3... 16. istasyon için desteklenmektedir. Eğer listedeki ilk iki istasyona ait özel data adresleri aynı adres için kullanmak isterseniz. M1356 bitini aktif edip D1900 ve D1901 adreslerine istasyon numarasını tanımlamalısınız.

Mesaja eklediğim örnek programda K2 numaralı slave istasyonun H1000 adresindeki veri okunup H1006 adresine veri yazılmaktadır. Bu örnek programı deneyerek veri okuma ve yazma yapabildiğinizi teyid ederseniz diğer adresler için yardımcı olmaya çalışabiliriz.

.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
serhat205
İletişim:

Teşekkürler Turhan bey deneyip en kısa zamanda cevap yazacağım
Kullanıcı avatarı
serhat205
İletişim:

çok teşekkür ederim Hayırlı Kandiller Turhan bey uyguladım çalışıyor
Kullanıcı avatarı
serhat205
İletişim:

Turhan bey benim sorunum DTV baglanarak Hem Sıcaklık Heat Cool ,sıcaklık degeri girme ,çıkış oranını okuma ,termocouple degişikli,bir çok parametresini aktif halde kullanmak istiyorum sistemimden hmı dan plc data gönderim dtv plc üzerinden kontrol etmek istiyorum
anlayamadıgım ID 1 Misal olarak tek bir data yazılıp tek bir data mı okunuyor modbustaki gibi MODWR MODRW gibi H1002-h1005 yazıp gönderemiyoruz gibi mi yoksa yeni plc ögreniyorum haberleşmelerle ilgili deneyim kazanıyorum ama bi yerde kaçırıyorum olayı
Yardımınız için teşekkür ederim
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

Programın yazma ile ilgili olan kısmında aşağıdaki gibi düzeltme yapmanız yeterli olacaktır. Bu düzeltme DTC'nin H1001 adresinden itibaren ardışık 6 word adrese veri yazmanızı sağlayacak. Bu düzeltmeye göre aşağıdaki PLC adresine yazdığınız veriler DTV adresine yazılacaktır.

D1496 ---> H1001

D1497 ---> H1002

D1498 ---> H1003

D1499 ---> H1004

D1500 ---> H1005

D1501 ---> H1006

.
DELTA Electronics Turkey

Kullanıcı avatarı
serhat205
İletişim:

İyi Günler Turhan Bey Plc Link Haberleşmede dediginiz İşlemi Uyguladıgımda Adresler Arası karışıklık oluyor birde Link haberleşme cihaz 2 deger arasında sürekli degişim yaşıyorum plc link set veya reset etmem mi gerekiyor degerler yazıldıgında M1350 İle M1351
Kullanıcı avatarı
serhat205
İletişim:

Yazdıgım program bu Turhan Bey Yardımlarınız için Teşekkürler

“PLC Forum” sayfasına dön