1 Saniyelik Timer

Kullanıcı avatarı
savas55
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

Re: 1 Saniyelik Timer

Mesaj gönderen savas55 »

Turhan yazdı: 24 Kas 2020, 11:20 HOUR - Saat Metre komutunun çalışmasına da gözatınız. Prosesinize göre hangi komut kullanımı uygun olduğuna siz karar veriniz.
Teşekkürler Turhan Bey dediğime yakın bir uygulama bunu hiçbilmiyordum. Ancak şöyle bir sıkıntım çıkıyor gibi görünüyor bunda da.

D0 datasına Saati D1 datasına ise saniyeyi yazıyormuş okuduğum kadarı ile. Ben bu iki ayrı datayı nasıl tek bir sonuç olarak alabilirim açıkçası bunu tam kavrayamadım. ve 1 saatin altındaki süreleri dakika değilde saniye olarak veriyormuş D1 datası üzerinden. Ek bir soru daha bunu kalıcı dataya aktarmam gerekecek çünkü arıza belki 2-3 defa daha açılacak aynı gün. Her seferinde de kalıcı dataya ekstra gelen her değeride toplaması gerek. Sanırım baya karışık bir işlem oluyor iyice kafam karıştı açıkçası.
Kullanıcı avatarı
savas55
İletişim:

Mesaj gönderen savas55 »

savas55 yazdı: 24 Kas 2020, 11:54
Turhan yazdı: 24 Kas 2020, 11:20 HOUR - Saat Metre komutunun çalışmasına da gözatınız. Prosesinize göre hangi komut kullanımı uygun olduğuna siz karar veriniz.
Teşekkürler Turhan Bey dediğime yakın bir uygulama bunu hiçbilmiyordum. Ancak şöyle bir sıkıntım çıkıyor gibi görünüyor bunda da.

D0 datasına Saati D1 datasına ise saniyeyi yazıyormuş okuduğum kadarı ile. Ben bu iki ayrı datayı nasıl tek bir sonuç olarak alabilirim açıkçası bunu tam kavrayamadım. ve 1 saatin altındaki süreleri dakika değilde saniye olarak veriyormuş D1 datası üzerinden. Ek bir soru daha bunu kalıcı dataya aktarmam gerekecek çünkü arıza belki 2-3 defa daha açılacak aynı gün. Her seferinde de kalıcı dataya ekstra gelen her değeride toplaması gerek. Sanırım baya karışık bir işlem oluyor iyice kafam karıştı açıkçası.
Excel üzerinde dönüştürme ile hallettim. Saat ve saniyeyi alıyorum. Gelen saniyeyi dakika olarak excelde işliyorum.
Kullanıcı avatarı
KsK_Raist
İletişim:

Mesaj gönderen KsK_Raist »

Turhan yazdı: 23 Kas 2020, 09:37 Aşağıdaki modelleme ile 1saniyelik timer'a sahip olabilirsiniz. Sayma set değeri maximum 32.767'dir. daha yüksek bir sayma set değerine ihtiyaç duyarsanız komutları 32Bit tabanda yazmanız yeterli olacaktır.

.
Merhaba,

Bu laderin aynısını yaptım ama sayma yapmadı. ? Bir yanlışlık mı var kodda ?
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

Program örneğini PLC üzerinde yalnızca belirtilen komut satırlarını kullanarak test edin.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.

“PLC Forum” sayfasına dön